Vasara su Monika

Vaizdai

Liepos 14 d. viso pasaulio kino mylėtojai minės 100-ąsias režisieriaus Ingmaro Bergmano gimimo metines. Tai yra kūrėjas, kurio dėka kino pasaulis sužinojo apie Šiaurės šalių kiną. Jo kūryba neaplenkė ir „Scanoramos“ – rodėme ne vieną režisieriaus filmą, o prieš kelerius metus festivalyje apsilankė kūrėjo filmuose dažnai matoma aktorė ir mūza Liv Ullmann.

Ingmaras Bergmanas (1918–2007) gimė Upsaloje, Švedijoje. Studijavo Stokholmo universitete, o profesionalią karjerą pradėjo kaip teatro režisierius Helsingborgo teatre. Per šešis kūrybos dešimtmečius sukūrė daugiau kaip penkiasdešimt filmų. Šis autorinio kino meistras į filmus perkėlė temas, kurios įprastai buvo priskiriamos filosofijai ar religijai, ir ypač skvarbiai pažvelgė į šeimos, vyro–moters santykius.

Tad susitikime šventiniame seanse pasidalinti prisiminimais apie I. Bergman ir pasižiūrėti jo filmą „Vasara su Monika“. 

SEANSAS NEMOKAMAS, tačiau nepamirškite užsiregistruoti (taip galėsime sklandžiau planuoti, kiek vietų paruošti).

Registracija čia >>> http://bit.ly/BergmanoGimtadienis.

Švedijos ambasada Vilniuje/ Embassy of Sweden in Vilnius padėjo pasirūpinti, kad šventinis susitikimas įvyktų. Ačiū!

Ingmar Bergman

Ingmaras Bergmanas (1918–2007) gimė Upsaloje, Švedijoje. Studijavo Stokholmo universitete, o profesionalią karjerą pradėjo kaip teatro režisierius Helsingborgo teatre. Per šešis kūrybos dešimtmečius sukūrė daugiau kaip penkiasdešimt filmų. Didžiulis Ingmaro Bergmano indėlis į kino meną pripažintas seniai. Šis autorinio kino meistras į filmus perkėlė temas, laikytas filosofijos ar religijos sfera, bei skvarbiai pažvelgė į šeimos ir vyro–moters santykius.