Scakryptys

Šių metų kino industrijos renginys „Scanoramos kryptys“ jau dvyliktą kartą kvies kino srities profesionalus į seminarus ir diskusijas, kurių metų kino kūrėjai ne tik bus skatinami tobulinti praktinius profesinius įgūdžius, bet ir išsamiau susipažinti su šiandienos kino industrijos aktualijomis, praktiniais ir teoriniais iššūkiais.

Lapkričio 11 dieną prasidėsiančiose „Scanoramos kryptyse“ kino kūrėjai turės galimybę susitikti su pripažintais autoriais ir savo kūrybinį kelią dar tik pradedančiais, bet jau dėmesio tarptautiniuose festivaliuose sulaukusiais, režisieriais. Mintimi apie kūrybos procesą dalinsis tarptautinį pripažinimą pelnęs ukrainiečių kino kūrėjas Sergejus Loznitsa ir pradedantis vokiečių režisierius, politinės satyros „Buržuazinio šuns savikritika“ autorius, Julianas Radlmaieris.

Lietuvių animacijos kūrėjai turės progą plačiau susipažinti su animacijos prodiusavimu bei sklaida. Vadybine patirtimi su jais dalinsis prodiusinės kompanijos „Sève Films“ įkūrėja, prancūzų prodiuserė Luce Grosjean. Ji aptars jaunų nepriklausomų animacijos kūrėjų tarptautinės sklaidos būdus.

„Scanoramos kryptys“ kviečia į atvirą diskusiją, kuriai paskata tapo kino istorikės Linos Kaminskaitės-Jančorienės inicijuotas ir šiuo metu VšĮ „Meno avilys“ atliekamas pirmasis tokio pobūdžio Baltijos šalyse tyrimas „Moterys kino industrijoje“, skirtas moterų profesinio tapatumo analizei. Su užsienio viešniomis diskusijoje dalyvaus pripažintos lietuvių kūrėjos – režisierė ir scenaristė Eglė Vertelytė, prodiuserė Dagnė Vildžiūnaitė, kino teoretikė, „Trumpo feministinės kino teorijos žinyno“ autorė Natalija Arlauskaitė, diskusiją moderuos Lina Kaminskaitė Jančorienė.

Filmų autoriams ir jų teisių atstovams bus naudinga Daivos Jurkonytės praktinė paskaita „Teisių gynimas iki ir vietoj teismo“, supažindinanti su aktualia teisine informacija ir autorystės gynimo procesais.

Visi forumo renginiai vyks anglų kalba, išskyrus atvirą audiovizualinės srities teisininkės Daivos Jurkonytės paskaita „Teisių gynimas iki ir vietoj teismo“, skirtą lietuviškai auditorijai.

 Registracija: Norinčius dalyvauti industrijos forume „Scanoramos kryptys“ kviečiame registruotis čia iki lapkričio 9 d.