10 VALANDŲ IKI ROJAUS

Vaizdai

Nebijok.

Tu geras žmogus, ką nors tikrai rasi.

Kultūristui Denisui beveik keturiasdešimt. Jis tebegyvena su motina ir ilgisi meilės. Moterėlė kontroliuoja kiekvieną sūnaus žingsnį. Denisas išlaisvėja ir pasitiki savimi tik sportuodamas kultūrizmo salėje. O pakvietęs į pasimatymą moterį droviai tyli. Raumenų kalnai neatsveria nepakeliamos vienatvės, todėl išgirdęs, jog Tailande lengva susirasti žmoną, jis tuoj pat išvyksta ieškoti laimės. Tolima egzotiška šalis jį pasitinka sekso turizmo teikiamais malonumais. Tačiau jie Denisui rūpi mažiausiai. Laimei, vieną dieną nusiminęs atvykėlis užsuka į vietinę sporto salę. „10 valandų iki rojaus“ – tai subtilus pasakojimas apie motinos ir sūnaus ryšį bei tikros meilės paieškas.

„Tai brendimo istorija – Denisas imasi pirmųjų bandymų pats priimti sprendimus ir būti nepriklausomas. Motinos meilės jau nebepakanka, tad jis ieško kito artimo žmogaus. Denisas taip pat trokšta būti pripažintas pasaulyje, kuriame ligi šiol jautėsi svetimas. Tačiau jis vis dar tėra mažas berniukas milžino kūne“, – sako režisierius Madsas Matthiesenas.

Festivaliai: 

„Sandanso“ kino festivalis – apdovanojimas už režisūrą, nominuotas Didžiajam žiuri prizui; Tarptautinis Geteborgo kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Mads Matthiesen

Madsas Matthiesenas gimė 1976 m. Danijoje. Kopenhagos universitete baigė lyginamosios literatūros ir retorikos bakalauro bei moderniosios kultūros magistro studijas. Kino režisūros mokėsi kino talentų mokykloje „Super16“. Sukūrė kelis trumpametražius ir ilgametražius filmus.