45 METAI

Vaizdai

Keista, kaip lengva pamiršti dalykus, kurie pradžiugina.

Džefas ir Keitė kartu 45 metus. Jie myli ir gerbia vienas kitą. Savaitgalį įvyksiančiam jubiliejui ruošiasi abu: Keitė organizuoja vakarėlį, o Džefas jai netrukdo. Vieną rytą jis gauna laišką. Po penkiasdešimties metų rastas Alpėse užšalęs buvusios Džefo mylimosios kūnas. Nors po cigaretės ir puodelio arbatos pora bando grįžti prie savo planų, pamažu aiškėja, kad žinia Džefą ir Keitę sukrėtė labiau, nei juodu nori parodyti. Keitė iš visų jėgų stengiasi išlikti rami, bet darosi akivaizdu, jog artėjant jubiliejui vyras kasdien vis labiau gyvena praeitimi. Nejau per 45 metus nepavyko pastatyti nieko, kas nesugriūtų per penkias dienas?

„Įdomiausia man buvo tyrinėti santykius, kurie trunka jau daugybę metų, o jų sunkumai ryškėja tik prasiskverbus pro paviršių. Aistra, kurią kasdien išreiškiame kitam, keičiasi, bėgant laikui įgyja skirtingus pavidalus ir tai yra nepaprastai jaudinanti mūsų prigimties dalis“, – sako režisierius Andrew Haigh’us.

Fimą galite žiūrėti namų kino teatre „ePasaka“: http://www.epasaka.lt/lt

Festivaliai: 
Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; pelnė „Sidabrinio lokio“ apdovanojimus geriausiai aktorei ir geriausiam aktoriui; Tarptautinis Edinburgo kino festivalis – Michaelo Powello apdovanojimas geriausiam britiškam filmui, prizas už geriausią aktorės darbą britiškame filme; pristatytas Europos kino apdovanojimams.

Andrew Haigh

Andrew Haigh’us, gimė 1973 m. Anglijoje, daug metų dirbo montuotoju. Jo pavardę galima rasti tokių filmų kaip Ridley Scotto „Gladiatorius“ ar Harmony Korine’o „Ponas Vienišius“ baigiamuosiuose titruose. Režisavo keletą trumpametražių filmų, pristatytų Berlyno, Edinburgo, Nešvilio, Londono ir kituose kino festivaliuose visame pasaulyje. 2010 m. režisierius pristatė pirmąjį ilgametražį filmą „Graikas Pitas“. 2012 m. „Scanorama“ rodė daugybę apdovanojimų pelniusį antrąjį jo filmą „Savaitgalis“. Pastaruoju metu jis prodiusavo ir kūrė televizijos kanalo HBO serialą „Looking“.