THE AMBASSADOR

Vaizdai

Jaučiuosi kaip juodaodis albinosas.

Baltas iš išorės, bet labai juodas viduje

Danų žurnalistas Madsas Brügeris atvyksta į Centrinės Afrikos Respubliką. Tamsūs akiniai, ilgaauliai batai, cigarečių kandiklis – tai naujosios jo asmenybės atributai. Sumokejęs didelę sumą už diplomatinį pasą, dabar šis danas – Liberijos konsulas CAR. Tačiau tikrieji Brügerio ketinimai su diplomatine misija niekaip nesusiję. Prisidengęs geranoriškais planais atidaryti degtukų fabriką ir taip sukurti naujų darbo vietų, jis mėgina įsisukti į nešvarią ir rizikingą deimantų rinką. Savo susitikimus su reikiamais asmenimis ir „partneriais“ jis fiksuoja paslėpta kamera. „Ambasadorius“ atskleidžia stulbinamą korumpuotų verslininkų ir diplomatų gyvenimą pokolonijinėje Afrikoje, drauge komiškus ir visai nebejuokingus ekscentriškojo „diplomato“ nuotykius žaidžiant su ugnimi.
 
„Noriu parodyti Afriką be NVO, Bono, karių, be vaikų išpūstais pilvais. Noriu parodyti tuos žmones, kurių dokumentiniuose filmuose paprastai nepamatai – baltuosius verslininkus ir diplomatus, piniguočius urbanizuotuose regionuose, žodžiu, visus tuos, kurie gerai leidžia laiką pokolojinėje Afrikoje“, – sako režisierius Madsas Brüggeris
Festivaliai: 

„Sandanso“ kino festivalis – dalyvavo dokumentinio kino konkursinėje programoje; Danijos nacionaliniai kino apdovanojimai „Robertai“ – geriausias dokumentinis filmas.

Mads Brügger

Madsas Brüggeris (g. 1972 m.) yra danų žurnalistas, TV laidų vedėjas, rašytojas ir režisierius. Parašė keletą knygų, dirbo įvairiuose laikraščiuose ir žurnaluose, prodiusavo daugybę radijo programų, taip pat vedė garsias Danijoje TV laidas. Sukūrė satyrinį dokumentinį serialą „Danai už Bušą“ ir „Sandanso“ kino festivalyje apdovanotą dokumentinį filmą „Raudonoji koplyčia“. Madsas Brüggeris yra žinomas dėl savo išskirtinių „performatyviosios žurnalistikos“ metodų.