APSISPRENDIMAS

Vaizdai

Taip, aš tave kaltinu, kad nesileidai pakariamas.

Kaltinu už bailumą.

 

Vilhelmas Furtvangleris – genialus dirigentas. Nacistinėje Vokietijoje jis – viena iš ryškiausių kultūros asmenybių. Politika bodisi, iškalbos neturi, todėl diriguodamas orkestrui Hitlerio gimtadienio proga muzika bando skleisti taikos žinią. Žlugus nacių Vokietijai, išvaduotojai iš Amerikos ima ieškoti kaltų. Majorui Styvui Arnoldui patikima Furtvanglerio byla. Styvui įsakyta įrodyti jo kaltę dar prieš pradedant tyrimą. Majoras uoliai imasi užduoties, bet įrodymų trūksta. Todėl apklausų metu Styvas ne tik domisi konkrečiais faktais, bet ir bando išsiaiškinti, kodėl dirigentas aktyviai nesipriešino režimui. Po truputį ima ryškėti majoro Styvo talentas virtuoziškai manipuliuoti Furtvanglerio kaltės jausmu. O gal dirigentas iš tikrųjų yra kaltas?
 
„Gyvenimas reikalauja kompromisų. Mano supratimu, demokratija ir reiškia kompromisą. Privalai gyventi drauge su kitais, tad reikia būti atviram, priimti ir net gerbti kitus žmones – tai kompromiso forma. Be jų neįmanoma gyventi. Tačiau kyla ribų klausimas – kaip toli galima eiti? Peržengus ribą, kompromisas gali tapti blogiu, net mirtinu blogiu“, – sako režisierius Istvánas Szabó.
 
Festivaliai: 

Europos kino apdovanojimai – nominacija geriausio aktoriaus kategorijoje; Vengrijos kino kritikų apdovanojimai – specialusis prizas.

István Szabó

Istvánas Szabó gimė 1938 m. Budapešte, žydų šeimoje. Mokslus baigė prestižinėje Vengrijos kino ir teatro akademijoje. 1979 m. juosta „Pasitikėjimas“ laimėjo „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisūrą ir specialųjį žiuri prizą Berlyno kino festivalyje bei pelnė Szabo tarptautinį pripažinimą. Garsiausioji režisieriaus trilogija – „Mefistas“, „Pulkininkas Redlis“, „Hanusenas“: „Pulkininkas Redlis“ laimėjo BAFTA apdovanojimą už geriausią užsienio filmą bei, kaip ir 1988-aisiais pasirodęs „Hanusenas“, buvo nominuotas „Oskarui“ toje pačioje kategorijoje. Szabó yra kviestinis profesorius kino mokyklose Londone, Berlyne ir Vienoje, kur dėsto kino istoriją.