ATLEIDIMAS

Vaizdai

Tik Dievas gali atleisti nuodėmes.

Pastorius Lauris už rankos paima besilaukiančią žmoną Kią ir ruošiasi į kelią. Lauris išgėrė kelias taures vyno, tad prie vairo tenka sėsti jai. Automobiliui riedant sutemų gaubiamu keliu, Kiai prasideda sąrėmiai. Ji vos pajėgia kovoti su skausmu. Smūgis. Automobilis sustoja. Lauris išlipa, apsidairo ir grįžta pas žmoną, tvirtindamas, jog nieko nepastebėjo – tikriausiai tai buvęs briedis. Tačiau ligoninėje Kia susipažįsta su Hana, moterimi, kurios vyras buvo partrenktas tą patį vakarą, kai jiedu skubėjo į ligoninę. Ką tik motina tapusios Kios mintis užvaldo kaltė ir nerimas. Vienintelis būdas nuraminti savo sąžinę – tapti Hanos drauge.

„2001-aisiais išgyvenau automobilio avariją ir dėkoju Dievui, kad niekas kitas nebuvo sužeistas. Gulėdamas tūkstančius kartų savo galvoje kaip ekrane sukau ir sukau tos avarijos vaizdą. Tiek sapnuose, tiek atsibudęs mąsčiau, kaip skirtingai tai galėjo baigtis. Man reikia papasakoti šią istoriją“, – sako režisierius Petri Kotwica.

Petri Kotwica

Petri Kotwica, gimęs 1964-aisiais, yra daugybę apdovanojimų pelnęs suomių režisierius ir scenaristas. Jis studijavo filosofiją, literatūrą ir teatro režisūrą Helsinkio universitete, vėliau baigė kino režisūros studijas Helsinkio meno ir dizaino universitete. Pirmasis jo filmas „Pasiilgęs namų“ (2005) sulaukė sėkmės ne viename tarptautiniame kino festivalyje. 2008-aisiais pasirodęs „Juodas ledas“ pateko į Berlyno kino festivalio konkursinę programą, mušė žiūrimumo rekordus Suomijoje ir pelnė net šešis nacionalinius kino apdovanojimus. Šį filmą pristatė ir „Scanorama“. 2012 m. režisierius pristatė filmą „Žiurkių karalius“. „Atleidimas“ yra ketvirtasis jo filmas.