ATVIRA ŠIRDIM

Vaizdai

Jei mylėtum mane,

bent būtum dėjęs pastangų.

 
Mila ir Ksavjė dirba chirurgais toje pačioje ligoninėje. Jie abu pamišę dėl savo darbo ir vienas dėl kito. Pora kartu jau dešimt metų, o judviejų meilės, atrodo, neveikia nei laikas, nei kasdienė rutina. Tačiau idilė staiga ima griūti: pašalintas iš darbo Ksavjė vis giliau klimpsta į alkoholizmą, o Mila laukiasi neplanuoto ir niekad nenorėto kūdikio. Gniuždomi baimių ir abejonių jie iš paskutiniųjų stengiasi išsaugoti savo santykius ir puoselėja viltis pradėti gražesnį ir geresnį gyvenimo etapą.
 
„Dažnai sakoma, kad nerūpestingumas – tai jaunystės bruožas. Suaugus, jis tampa nebrandumo požymiu. Aš norėjau parodyti, jog, priešingai nei įprasta manyti, mes galime išlaikyti tam tikrą laisvumą, kuris netgi gali tapti skydu nuo nelaimių. Taip pat norėjau parodyti žmones, kurie po dešimties metų vis dar myli vienas kitą tarsi pirmąją dieną, su ta pačia aistra, tuo pačiu jauduliu. Dažnai savaime suprantama laikoma mintis, jog meilė nusidėvi, man atrodo labai liūdna“, – sako režisierė Marion Laine.
 
 

Marion Laine

Marion Laine studijavo arabų kalbą Sorbonoje, tačiau greitai metė studijas ir ėmėsi aktorės karjeros. Po keleto vaidmenų kine, Marion Laine pradėjo režisuoti ir rašyti scenarijus. Ji yra sukūrusi keletą trumpametražių filmų ir parašiusi keturis scenarijus. 2008 m. pasirodė pirmasis režisierės ilgametražis filmas „Paprasta širdis“, paremtas G. Flaubert’o novele. „Atvira širdim“ yra režisierės antrasis ilgametražis filmas.