AUKSO KRANTAS

Vaizdai

Užuojauta yra didžiausia Dievo dovana.

Jaunas idealistas Vulfas išplaukia į Danijos Gvinėją įkurti naujų plantacijų. Tačiau užimti žemes danams ne taip paprasta, kaip jie tikėtųsi. Vietiniai siaubia Vulfo plantacijas, bet paprašęs pirklių pagalbos jis netrunka suprasti, kodėl Gvinėjos gyventojai pasiruošę atvykėlius sunaikinti – Vulfo tautiečiai, tvirtai įtikėję savo rasės pranašumu, su šypsenomis veiduose kankina, žagina ir luošina juodaodžius.

„Aukso krantas“ jungia stulbinamą Gvinėjos grožį su už jo slypinčiu siaubu, brėždamas paraleles tarp imperializmo laikų ir šių dienų.

„XX amžius buvo siaubingas ir žiaurus, bet iš jo perspektyvos atsigręžus į XIX amžių, šis nušvinta gražiausiomis spalvomis – tai Šuberto lyriško ir svajingo požiūrio į gyvenimą klestėjimo laikas bei tapybos aukso amžiaus“, – sako režisierius Danielis Dencikas.

Festivaliai: 

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Daniel Dencik

Danielis Dencikas yra rašytojas, poetas, režisierius ir scenaristas iš Kopenhagos. Jis dirbo montažo režisieriumi kuriant tokius filmus kaip „Nojus“ (2001), „Penkios kliūtys“ (2003) ir „Į amžinybę“ (2010). D. Dencikas yra penkių knygų autorius, 2012 m. išleista „Katastrofa po katastrofos“ pelnė geriausios metų knygos nominaciją Danijoje. 2012-aisiais pasirodė jo debiutinis dokumentinis filmas „Mėnulio raitelis“. Lietuvos žiūrovai turėjo galimybę „Scanoramoje“ pamatyti įspūdingą dokumentinį jo filmą „Kelionė į pasaulio pabaigą“ (2013). „Aukso krantas“ yra pirmasis vaidybinis režisieriaus filmas.