AUKŠTU ŽEMIAU

Vaizdai

Gyveno jauna mergina ir rado negyvą. Tiek tų žinių.

Sandu gyvena įprastą, ramų gyvenimą – su žmona turi automobilių registravimo verslą, augina sūnų, ruošia konkursams auksaspalvį retriverį. Vieną rytą už kaimynės durų jis išgirsta barnį. Iš buto netikėtai išnyra toje pačioje laiptinėje gyvenantis vyras. Vakare namą apskrieja žinia, kad mergina negyva. Kas tai: žmogžudystė ar nelaimingas atsitikimas? Sandu tyli, nes tylėti lengviau, tačiau lemtingo ryto šešėlis netrunka pasivyti su sąžinės priekaištais besigrumiančio vyro.

„Šis filmas ne apie herojus ar žmones, sėkmingai nugalinčius visus gyvenimo sunkumus ir sąžinės priekaištus. Tai filmas apie žmones, turinčius daugiau silpnybių nei stiprybių – tokius, kaip kiekvienas iš mūsų“, – sako režisierius Radu Munteanas.
Festivaliai: 
Kanų kino festivalis – dalyvavo programoje „Ypatingas žvilgsnis“.

Radu Muntean

Rumunų kino režisierius ir scenaristas Radu Munteanas gimė 1971 m. Bukarešte. 1994 m. baigė Teatro ir kino akademiją Bukarešte, kur pristatė keletą trumpametražių filmų. Nuo 1996 m. jis sukūrė daugiau nei 400 reklamų ir pelnė daugybę apdovanojimų įvairiuose tarptautiniuose reklamos festivaliuose. Jo debiutinis filmas „Įniršis“ (2003) pelnė Rumunijos kino kūrėjų sąjungos įsteigtą geriausio debiutinio filmo apdovanojimą. Antrasis jo filmas „Popierius taps mėlynas“ (2006) pelnė daugiau nei dešimt apdovanojimų, o 2010-aisiais sukurtas „Antradienis, po Kalėdų“ buvo pristatytas Kanų kino festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“. Šis filmas buvo rodytas ir „Scanoramoje“.