BANGA

Visi ekspertai sutinka, kad griūtis bus. Bet niekas nežino kada.

Gyvenimas nedideliame Norvegijos kalnų kaimelyje primena idilę – kasdienybė įstabios gamtos apsuptyje, regis, teikia prieglobstį nuo skubančio pasaulio triukšmo. Čia gyvenančio geologo Kristijano ir jo žmonos santykiai byra. Šis vis nesugeba tesėti pažado ir atsitraukti nuo darbo – nuojauta jam kužda, kad netrukus gamta pasiūlys kažką nepaprasta. Vieną dieną vietovėje nuaidi pavojaus signalas…

Šį filmą Norvegija pristato „Oskarams“.

„Norėjome, kad pirmojo norvegiško katastrofų filmo herojai būtų paprasti personažai, kuriuos palaikome ir kuriais tikime. Stengėmės, kad specialieji efektai neužgožtų veikėjų ir jie būtų dėmesio centre“, – sako režisierius Roaras Uthaugas.

Festivaliai: 

Pristatytas Tarptautiniame Toronto kino festivalyje ir Haugesiundo kino festivalyje.

Roar Uthaug

Roaras Uthaugas, gimęs 1973 m. Norvegijoje, pirmąjį trilerį apie žudiką su kirviu sukūrė dar būdamas aštuntokas. Pirmiausia jis mokėsi kino gamybos, o 1999–2002 m. studijavo režisūrą Norvegijos kino akademijoje Lilehameryje. Jo diplominis darbas „Martino administracija“ (2002) buvo nominuotas studentų „Oskarui“ už geriausią studentišką filmą užsienio kalba. Nuo 2002-ųjų vasaros jis dirba reklamų ir muzikos klipų režisieriumi kompanijoje „Fantefilm“. 2007 m. „Scanorama“ rodė debiutinį ilgametražį jo filmą „Šalčio pagrobti“, o vėliau pristatė ir filmą vaikams „Stebuklingas sidabras“ (2009). 2012-aisiais sėkmės sulaukė jo viduramžių istorija „Pabėgimas“.