BARBARA

Vaizdai

Nepykit. Negaliu pakęst jūros.

Tiesiog taip yra.

 

1980-ieji, Vokietijos Demokratinė Respublika. Gydytoja Barbara pateikia prašymą išvykti iš šalies. Už tai ji nubaudžiama – ištremiama į atokią provinciją. Moteris nepasiduoda: Vakaruose gyvenantis sužadėtinis kruopščiai planuoja jos pabėgimą Baltijos jūra. Barbara nesidžiaugia nauju butu, miestelį supančia gamta ir darbu vietinėje ligoninėje. Ji atsakingai eina chirurgės pareigas, bet su kolegomis nesibičiuliauja. Moteris tiesiog laukia. Negana to, ją nuolat seka saugumiečiai. Tačiau kai vadovas Andrė pradeda rodyti dėmesį ir palankumą, Barbaros pasitikėjimas savimi ir pabėgimo planais ima blėsti. Juk tokiais laikais bet kuris gali būti saugumo užverbuotas šnipas ir elgtis nenuoširdžiai. Lemtinga pabėgimo diena vis artėja...
 
Vokietija pristato šį filmą „Oskarams“.
 
„Pastarųjų metų filmuose Rytų Vokietija dažniausiai vaizduojama labai blyškiai. Jokių spalvų, jokio vėjo, tik išvargusių veidų pilkuma. Nenorėjome filmuoti pavergtos tautos portreto, o tada supriešinti jį su meile – nekalta, tyra ir išvaduojančia jėga. Vengėme simbolizmo, nes simbolius dekodavus dažniausiai lieka tik tai, ką ir taip jau žinojome. Filme stengėmės užčiuopti tą tarp žmonių esančią ypatingą erdvę, kurioje susikaupia viskas, kas paverčia juos nepatikliais, viskas, kuo jie tiki, ką atmeta ar priima“, – sako filmo režisierius Christianas Petzoldas.
 
 
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, apdovanojimas „Sidabrinis lokys“ geriausiam režisieriui; Vokietijos kino apdovanojimai – sidabrinis prizas už geriausią filmą, nominuotas geriausio operatoriaus, geriausių kostiumų, geriausio režisieriaus, geriausio montažo, geriausio aktoriaus, geriausio scenarijaus, geriausio garso operatoriaus kategorijose; Europos kino apdovanojimai – nominuotas geriausio filmo kategorijoje.

 

 

Christian Petzold

Christianas Petzoldas gimė 1960 m., Berlyno laisvajame universitete studijavo vokiečių filologiją ir teatro studijas, vėliau baigė Vokietijos kino ir televizijos akademiją. Petzoldas yra vienas iš ryškiausių naujojo vokiečių kino režisierių. Vokietijos kino kritikų asociacija du kartus jam skyrė geriausio filmo apdovanojimą (filmai „Šmėklos“ ir „Vidinis saugumas“), du kartus Vokietijos kino apdovanojimuose jis laimėjo geriausio režisieriaus titulą („Volfsburgas“ ir „Vidinis saugumas“).