BE JOKIOS GĖDOS

Vaizdai

Nesišvaistyk žodžiais,

kurių reikšmės nesupranti.

 

Tadekas pakvaišęs dėl Ankos. Eis per ugnį ir vandenį. Atneš mėgstamiausių ledų su pistacijomis. Pagamins mėsos kukulaičių. Žarstys komplimentus. Blizgins aukštakulnius. Čigonaitei Irminai padedant suveiks per dieną pinigų ir apmokės skolas. Galiausiai sukiršins su fašistinių pažiūrų plevėsa sužadėtiniu. Juk „reikia kovoti už tai, ką brangini“. Nepaisant visų pastangų ir žygdarbių lieka vienas neapeinamas „trukdis“ jų meilei: Tadekas yra Ankos jaunėlis brolis. Bet kai gyvenimas nemielas, o meilės taip reikia... argi čia rimta kliūtis?
 
„Filmas tyrinėja mūsų polinkį teisti ir smerkti kitus. Štai kodėl iš pirmo žvilgsnio antraplanės istorijos apie nacionalistus ir romus yra tokios svarbios šiame filme. Juk ir jie yra tokioje pat padėtyje kaip pagrindiniai filmo personažai. Romus laikome nešvariais ar vagišiais, lygiai taip pat kaip esame pratę intymius santykius šeimoje vadinti nesveikais ir iškrypusiais. Manomės esą absoliučiai teisūs. Ar ne per greitai teisiame?“ – klausia filmo režisierius Filipas Marczewskis.
 
Festivaliai: 

Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje „Į Rytus nuo Vakarų“; Gdynės kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Filip Marczewski

Filipas Marczewskis gimė Lodzėje 1974 m. Baigė tarpdisciplinines humanitarines studijas Varšuvos universitete ir kino režisūrą Lodzės kino mokykloje. Sukūrė keletą trumpametražių bei dokumentinių filmų, apdovanotų tarptautiniuose festivaliuose. Filipas Marczewskis apdovanotas Kultūros ministerijos stipendija ir nominuotas studentų „Oskarui“ už trumpametražį filmą „Melodrama“. „Be jokios gėdos“ yra jo pirmasis ilgametražis vaidybinis filmas.