BEVEIK VYRAS

Vaizdai

Lažinuosi, kad niekam čia nepatinka alyvuogės.

Trisdešimt penkerių Henrikui sunku susitaikyti su mintimi, kad jis sensta, o gyvenimas keičiasi. Jį slegia nauja darbo vieta ir kolegos, erzina bendravimas su bendraamžiais, trikdo faktas, jog jo mergina laukiasi. Henrikas slepiasi po susikurta kauke, į viską žvelgdamas ironiškai ir pernelyg jaunatviškai, tarytum mėgindamas paneigti esamąjį laiką. Tačiau net jeigu pasislėpti nuo aplinkinių kartais nebūna taip sunku, Henrikui vis dėlto teks stoti akistaton su savimi.
„Filmas liečia universalią temą – poreikį judėti toliau, žengti kitą žingsnį. Norvegijoje dažnai sutiksi tokių vyrų kaip filmo personažas Henrikas – jie gali sau leisti tiesiog slampinėti ir stumti laiką iki trisdešimtmečio. Tad jiems dar sunkiau žengti žingsnį į brandą, išeiti iš savo susikurto ironijos ir kvailiojimų burbulo“, – sako režisierius Martinas Lundas.
Festivaliai: 

Karlovi Varų tarptautinis kino festivalis – „Krištolinis gaublys“ už geriausią filmą, geriausias aktorius; Europos kino akademijos apdovanojimai – nominuotas kaip geriausias filmas.

Martin Lund

Martinas Lundas įgijo kino dailininko specialybę Westerdal komunikacijos mokykloje ir studijavo režisūrą Norvegijos kino mokykloje. 2004 m. debiutavo trumpametražiu filmu „Namų žaidimas“, kuris buvo rodytas „Sandanso“, Klermono-Ferano ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose. Jo pirmasis ilgametražis filmas „Tukas tuokiasi“ buvo pristatytas Berlyno kino festivalyje. „Beveik vyras“ yra režisieriaus antrasis ilgametražis vaidybinis filmas.