CEZARIS TURI MIRTI

Vaizdai

Nuo to laiko, kai pažinau meną,

ši kamera man tapo kalėjimu.

 

 

Rebibijos sustiprintos apsaugos kalėjime statoma Williamo Shakespeare’o tragedija „Julijus Cezaris“. Kamera fiksuoja kalinių repeticijas, riba tarp realybės ir fikcijos išnyksta, o Shakespeare’o dramos veikėjų likimai persipina su nuteistųjų. Pasirodymą žiūrovai palydi griausmingais plojimais, tačiau išsijungus scenos šviesoms kiekvienam tenka grįžti į savo kamerą ir į save.
 
Šį filmą Italija pristato „Oskarams“.
 
„Artima draugė papasakojo apie neseniai matytą spektaklį. „Aš verkiau, – sakė ji, – po daugelio metų“. Apsilankėme tame kalėjimo teatre. Jautėm poreikį kino priemonėmis užčiuopti, kaip vaidybos grožis užgimsta šiose kalėjimo kamerose, šiuose atstumtuosiuose, gyvenančiuose taip toli nuo kultūros. Vaidindamas tokio gilumo pjesėje, neišvengiamai pažvelgi į save, ypač kai nulipęs nuo scenos privalai grįžti į savo vienutę“, – sako režisieriai broliai Taviani.
 
 
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – „Auksinis lokys“, ekumeninės žiuri prizas; Nacionaliniai Italijos kino akademijos apdovanojimai „David di Donatello“ – geriausias filmas, geriausias režisierius, geriausias montažas, geriausias prodiuseris, geriausias garso režisierius, nominuotas geriausio scenarijaus, geriausio operatoriaus, geriausios muzikos kategorijose; „Auksinių gaublių“ apdovanojimai – nominuotas geriausio filmo ir geriausio režisieriaus kategorijose.

 

Paolo Taviani, Vittorio Taviani

Broliai Vittorio (g. 1929 m.) ir Paolo (g. 1931 m.)Taviani drauge rašo scenarijus ir režisuoja. Vittorio baigė teisės studijas, o jo brolis studijavo menus. Kurti filmus jiedu pradėjo 7-ajame dešimtmetyje. Jų įspūdingoje filmografijoje – daugybė vaidybinių ir dokumentinių filmų. Pasaulyje broliai Taviani išgarsėjo pasirodžius jų filmui „Tėvas šeimininkas“ (1977 m.).