CONDITION

Prisimink tai,

nepakenčiamas ateiste!

 

Policijos ekipažai, sraigtasparniai virš aptvertos teritorijos, šimtai uniformuotų pareigūnų su racijomis, tvarkingai išsirikiavusių kareivių linijos, kostiumuoti diplomatai, tuntas fotoaparatais apsiginklavusių žurnalistų, snaiperiai ant pastatų stogų, vaikai su vėliavėlėmis rankose, pirmosios pagalbos automobiliai, geležinės tvoros, eilės biotualetų ir milžiniškos scenos konstrukcijos – visa gaubia laukimo nuotaika. Į Vokietijos miestą Erfurtą atvyksta Popiežius Benediktas XVI. Tačiau nespalvotame dokumentiniame filme režisierius objektyviai fiksuoja ne euforiškos „popiežiaus manijos“ apimtą tautą, o laukimo situacijos užkulisius. Jis tarsi klausia – kas iš tiesų čia vyksta?
 
„Svarbu, kaip žiūri ir ką matai. Filmas kaip kelnerio alkūnė laviruoja tarp kliūčių atskleisdamas nematytas ir neplanuotas perspektyvas“, – sako režisierius Thomas Heise.
 
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – pristatytas „Forumo“ programoje; pristatytas Linco tarptautiniame kino festivalyje „Crossing Europe“.

Thomas Heise

Thomas Heise gimė 1955 m. Rytų Berlyne. Nuo 1978 iki 1983 m. studijavo Babelsbergo kino ir televizijos akademijoje. Nuo 1983 m. dirba laisvai samdomu scenaristu ir režisieriumi, jo darbai apima teatrą, radijo programas ir dokumentinį kiną. Nuo 2007 m. Thomas Heise dėsto Karlsruhės valstybinėje aukštojoje mokykloje.