DIAZAS

Vaizdai

Pasaulis jus mato!

Tikrais faktais paremtas filmas pasakoja apie kruvinus 2001 m. liepos įvykius Genujoje Didžiojo aštuoneto (G8) suvažiavimo metu. Paskutinę forumo dieną, visai prieš vidurnaktį, daugiau kaip 300 policininkų šturmavo Diazo mokyklą. Joje buvo apsistoję jaunieji aktyvistai ir žurnalistai iš visos Europos, demonstracijose pasisakę prieš globalizaciją ir didžiųjų valstybių vykdomą politiką. Daugiau kaip dvi valandas policininkai brutaliai malšino „pavojingą“ jaunimą. Daugelis nekaltų protestuotojų atsidūrė ligoninėse, o vienas iš jų nuo sunkių sužalojimų mirė. Sukrečiančioje dramatiškoje juostoje režisierius preciziškai rekonstruoja vienos paros įvykius, pasakodamas juos iš skirtingų – protestuotojų, policijos, žurnalistų – perspektyvų ir panaudodamas archyvinę tos nakties medžiagą.

„Kurti šį filmą buvo nelengva, filmuojant kruviniausias scenas patyriau keletą ypač sudėtingų akimirkų. Jos padėjo man suprasti tą pragarą, kuris prasivėrė Diazo mokykloje. Vis svarsčiau – kaip toli galiu eiti vaizduodamas smurtą? Kokia šio ekstremalaus smurto prasmė? Iš kur jis kyla? Ir kokia tai demokratija, jeigu ji tave išrengia, išprievartauja, paniekina tavo tapatybę ir teises?“, – klausia režisierius Daniele Vicari.
Festivaliai: 

Tarptautinis Berlyno kino festivalis – dalyvavo „Panoramos“ programoje; Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – pristatytas „Horizontų“ programoje; Nacionalinis Italijos kino žurnalistų sindikatas – „Sidabrinis kaspinas“ už geriausią montažą, geriausią prodiuserio darbą, geriausią garso operatoriaus darbą, nominuotas geriausio režisieriaus, geriausio scenarijaus, geriausios muzikos, geriausios scenografijos kategorijose.

Daniele Vicari

Daniele Vicari gimė 1967 m. Italijoje. Romos universitete „La Sapienza“ baigė istorijos ir kino studijas. Dar studijų metu pradėjo dirbti kino kritiku. Išgarsėjo politines ir ekologines temas nagrinėjančiais dokumentiniais filmais. Jo pirmasis vaidybinis filmas „Maksimalus greitis“ buvo apdovanotas Venecijos kino festivalyje.