DIDI DIENA

Vaizdai

Trumpiausias kelias į laisvę eina tiesiai.

 

Žanas Pjeras dirba čiužinių parduotuvėje. Jis – visų gerbiamas, griežtų pažiūrų žmogus. Jo brolis – visiška priešingybė. Jis sakosi esąs „seniausias pankas su šunimi Europoje“, o šis titulas įpareigoja dienas leisti trinantis aplink prekybos centrą ir erzinant klientus. Tačiau gyvenimas abu brolius vėl sujungs nublokšdamas į gatvę. Statydami viską ant kortos, jiedu pradeda revoliuciją prieš visuomenę ir konformizmą. Kitaip tariant, prieš sistemą. Nes niekada nesi per senas būti pankas – tokia yra garsiojo prancūzų režisierių dueto subtilios komedijos „Didi diena“ žinia.
 
„Kūrėme filmą apie modernųjį Diogeną – panką su šunim, kuris viską meta, kad gyventų savotiškoje statinėje“, – sako vienas iš filmo režisierių Gustave’as de Kervernas.
 
 
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – programos „Ypatingas žvilgsnis“ specialusis žiuri prizas.

Benoît Delépine, Gustave de Kervern

Prancūzų režisieriai, scenaristai ir aktoriai Gustave’as de Kervernas (g. 1962) ir Benoît Delépine’as (g. 1958) daug metų dirba kartu. Jų filmai pristatyti ir apdovanoti svarbiausiuose pasaulio kino festivaliuose (Kanuose, Berlyne, „Sandanse“ ir kituose). „Didi diena“ yra penktasis režisierių bendras darbas.