DORA ARBA SEKSUALINĖS MŪSŲ TĖVŲ NEUROZĖS

Vaizdai

– Tu tiesiog... kitokia.

– Aš nenoriu būti kitokia.

Kristinos ir Felikso pirmagimei Dorai – aštuoniolika, didžiąją savo gyvenimo dalį ji vartojo psichoterapinius vaistus. Kristinai savarankiškai nusprendus, kad atėjo laikas jų atsisakyti, Dora, tarsi pirmąkart pamačiusi pasaulį, pradeda smalsiai tirti ją supančią aplinką: save, žmonių santykius, jų mimikas, elgesio įpročius. Mergina nuoširdžiai pavydi draugams jų meilės, trokšta būti pastebėta ir naiviai šypsosi kiekvienam sutiktam. Jos tėvai, nesėkmingai stengdamiesi susilaukti antrojo vaiko, nepastebi, kaip dukra pamažu tolsta iš jų glėbio į pavojingą suaugusiųjų pasaulį.

„Klišinis neįgalaus žmogaus portretas kine kuriamas žvelgiant iš vieno vienintelio taško – negalios. Tai ne tik stereotipas, bet ir diskriminacija, nes juk kiekvienas žmogus turi daugybę savybių. Kine neįgalieji dažnai vaizduojami kaip perdėtai mieli ar saldžiai švelnūs ir tai jau tapo kone atskiru žanru. Tačiau Dora yra ir išlepinta, ir impulsyvi, trokštanti gyventi. Ji taip pat gali būti bjauri savo draugams ir yra stiprios valios. Būtent tai, o ne jos diagnozė, ją daro heroje“, – sako režisierė Stina Werenfels.

Festivaliai: 
Briuselio kino festivalis – „Cineuropa“ apdovanojimas, „Cinelab“ apdovanojimas už geriausią operatoriaus darbą; Šveicarijos kino apdovanojimai – geriausio filmo, geriausio scenarijaus, geriausio operatoriaus darbo, geriausios muzikos nominacijos; pristatytas Berlyno kino festivalyje; pristatytas Europos kino apdovanojimams.

Stina Werenfels

Stina Werenfels gimė 1964 m. Bazelyje, Šveicarijoje, savo vaikystę praleido JAV, Ispanijoje ir Graikijoje. 1983 m. baigė vidurinę mokyklą Ciuriche. Įgijo farmacininko specialybę, o nuo 1988 m. iki 1990 m. studijavo filosofiją ir kiną Ciuricho universitete, dirbo laisvai samdoma žurnaliste ir scenariste. 1991 m. S. Werenfels pradėjo kino ir televizijos studijas Niujorko universitete. Pelnė daugybę apdovanojimų už filmus „Kepiniai, skausmas ir politika“ (1999) ir „Ieškant privatumo“ (2006), kuris buvo pristatytas Berlyno kino festivalyje. Šiuo metu gyvena ir dirba Ciuriche.