Drugelio miestas

Vaizdai

Atėjau ir pasakiau jai: „Kraukis daiktus! Važiuojam į stebuklų šalį, kur dar niekad nebuvai.“

Visaginas – drugelio sparnų formos miestas Lietuvoje, kadaise turėjęs būti langas Vakarams į sovietinį progresą. Įkurtas 80-taisiais kaip atominės elektrinės pagrindinė stotis, jis pritraukė žmonių iš visos Sovietų Sąjungos, padarydamas rusų kalbą vyraujančia mieste.

Vėliau įstojimas į Europos Sąjungą Lietuvai reiškė ir atominės elektrinės, o tuo pačiu ir pagrindinės miesto pramonės, uždarymą. Kai aplink tvyro geopolitinė įtampa ir jaučiamas nepasitikėjimas, ką ateitis atneš žmonėms iš Drugelio Miesto?

Olga Černovaitė

Olga Černovaitė studijavo chemiją ir biochemiją Vilniaus universitete, kur įgijo bakalauro ir magistro diplomus. 2009 m. BFM Talino universitete, Estijoje, režisierė apsigynė magistro darbą, kuriame nagrinėjo suomių dokumentiką. Jos pirmojo vidutinio metro meninės dokumentikos filmo „Jei ne tu“ tarptautinė premjera įvyko seniausiame Lenkijos tarptautiniame kino festivalyje Lubuskie Film Summer (Lagovas, 2012). Pastaruosius keletą metų Olga sudarinėjo filmų programas Guth Gafa International Documentary Film Festival Airijoje.