DURYS

Vaizdai

Jei norit man kažką duoti,

duokit be pamokslo arba neduokit visai.

 

XX a. vidurys, Vengrija. Čia vis dar jaučiamos karo pasekmės, tarp žmonių tvyro nepasitikėjimas ir įtarumas. Magda – turtinga, kelią į pripažinimą besiskinanti rašytoja. Jai sunku suderinti kūrybinį darbą ir namų ruošą. Pagalbos moteris kreipiasi į kaimynystėje gyvenančią Emeransą – nedaugiažodžiaujančią, stačiokišką moterį, įnirtingai saugančią savo asmeninį gyvenimą ir namus, pro kurių duris dar niekas nėra įžengęs. Stebint tarnaitę Magdai kyla vis daugiau klausimų: kodėl Emeransa bijo audrų, kodėl ji tarytum apsėsta tvarkosi, ką ji slepia apie savo praeitį? Magda nusprendžia pradėti rašyti apie Emeransą ir taip išsiaiškinti jos istoriją.

„Tai istorija apie žmogišką įvairialypį santykį tarp rašytojos ir moters, tvarkančios jai namus. Abi jos – stiprios asmenybės, užsimojusios pakeisti viena kitos gyvenimus ar bent mąstyseną. Tačiau bandant paveikti prasideda sunkumai – kaip gali pakeisti kito gyvenimą? Labai sudėtinga kažkaip perauklėt kitą žmogų. Nesu tikras, ar apskritai įmanoma. Ši istorija apie kovą. Jos viena kitą žavi, net labai, ir supranta, tačiau kartais nekenčia. Visai kaip gyvenime“, – sako režisierius Istvánas Szabó.

 

Festivaliai: 

Dalyvavo Tarptautinio Maskvos kino festivalio konkursinėje programoje; pristatytas Tarptautiniame Karlovi Varų kino festivalyje.

István Szabó

Istvánas Szabó gimė 1938 m. Budapešte, žydų šeimoje. Mokslus baigė prestižinėje Vengrijos kino ir teatro akademijoje. 1979 m. juosta „Pasitikėjimas“ laimėjo „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisūrą ir specialųjį žiuri prizą Berlyno kino festivalyje bei pelnė Szabo tarptautinį pripažinimą. Garsiausioji režisieriaus trilogija – „Mefistas“, „Pulkininkas Redlis“, „Hanusenas“: „Pulkininkas Redlis“ laimėjo BAFTA apdovanojimą už geriausią užsienio filmą bei, kaip ir 1988-aisiais pasirodęs „Hanusenas“, buvo nominuotas „Oskarui“ toje pačioje kategorijoje. Szabó yra kviestinis profesorius kino mokyklose Londone, Berlyne ir Vienoje, kur dėsto kino istoriją.