FUSIS

Vaizdai

Reikia tikėti. Juk nieko nekainuoja.

Fusis gyvena su mama, o kartkartėmis užsuka į draugelio Rolfo garažą: čia jie rekonstruoja Antrojo pasaulinio karo mūšių modelius, prie kurių šiukštu neleidžia prisiliesti kitiems. Kai pabosta mūšiai, jiedu parūko žolės ir dalijasi patarimais apie merginas ir ekstrasensus. Žaislų parduotuvėje Fusis perka galingus džipus ir vaikams godžiai stebint važinėjasi jais kieme. Fusiui 43-eji. Gimtadienio proga iš mamos meilužio dovanų jis gauna linijinių šokių pamokas. Į per ilgus metus užsiaugintą kiautą ima baksnoti žavi gėlininkė Sjofn.

„Filmas apie pasaulio prašalaitį nebuvo sąmoningas mano pasirinkimas. Tiesiog mėgstu kurti kuo įdomesnius personažus, kurie visad šiek tiek nepritampa, bet yra kur kas labiau pasiryžę įveikti iššūkius nei visi kiti“, – sako režisierius Daguras Kári.

Fimą galite žiūrėti namų kino teatre „ePasaka“: http://www.epasaka.lt/lt

Festivaliai: 

Tribekos kino festivalis – geriausio aktoriaus, geriausio filmo, geriausio scenarijaus apdovanojimai; CPH:PIX kino festivalis – publikos simpatijų prizas; pristatytas Berlyno kino festivalyje; pristatytas Europos kino apdovanojimams.

Dagur Kári

Daguras Kári – režisierius, rašytojas ir muzikantas. Gimė 1973 m. Prancūzijoje, vėliau gyveno Islandijoje. 1999-aisiais baigė Nacionalinę Danijos kino mokyklą. Sukūrė tris apdovanojimų pelniusius trumpametražius filmus. Režisieriaus ilgametražis debiutas „Albinosas Nojus“ (2003) susilaukė ne tik didelės finansinės sėkmės, bet ir kritikų pripažinimo. Juosta apdovanota vienuolikoje šalių. Filmas „Išsišokėlis“ (2005) dalyvavo Kanų kino festivalyje. 2006 m. „Scanorama“ surengė šio režisieriaus filmų retrospektyvą, o 2009-aisiais rodė filmą „Gera širdis“. Šiuo metu D. Kári dirba Nacionalinėje Danijos kino mokykloje režisūros programos vadovu.