GAILESTIS

Vaizdai

Tu vienintelė visam pasauly tiki teisingumu.

 

Norvegijos šiaurėje, Arkties vandenyno pašonėje, du metų mėnesius trunka „juodosios dienos“, kai saulė nepakyla virš horizonto. Į šį nesvetingą sniego, ledo, šešėlių ir šiaurės pašvaisčių kraštą atsikrausto vokiečių šeima. Nilsas įsidarbina inžinieriumi dujų gamykloje, Marija prižiūri sunkiai sergančius ligonius slaugos namuose, o jų paauglys sūnus bando pritapti mokykloje. Nors imigrantų šeima neblogai prisitaiko prie tamsos ir atšiaurių sąlygų, tarpusavio santykiai pabėgus kelis tūkstančius kilometrų savaime iš naujo neprasideda. Tačiau vieną naktį viskas pasikeičia. Nelaimingas atsitikimas ir graužiantis kaltės jausmas pamažu pradeda keisti trijų žmonių gyvenimus.
„Keistas mūsų santykis su kalte. Žinoma, negerai gyventi, kai priekaištauja sąžinė. Tačiau kodėl? Juk ir kiti ne ką geresni. Kita vertus, negaliu pakęsti teisuoliškumo. Dažnai aptarinėjame, ką kiti padarė blogai. Pirmiausia reikia pripažinti savo kaltę, o tada galėsi pripažinti ir kitų. Taip atsirastų daugiau erdvės gyventi“, – sako filmo režisierius Matthiasas Glasneris.
 
 
Festivaliai: 

Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje

Matthias Glasner

Matthiasas Glasneris gimė Hamburge 1965 m. Vaikystėje kur kas labiau domėjosi užklasinėmis veiklomis (ypač filmais) nei mokykla. Baigęs mokyklą niekur nestojo, išvengė karinės tarnybos ir dirbo jaunimo nakvynės namuose. Neturėdamas jokio aukštojo išsilavinimo, būdamas 22 m. sukūrė savo pirmąjį filmą „Rekviem“. Režisieriaus vaidybinis filmas „Laisva valia“ 2006 m. Berlyno kino festivalyje buvo apdovanotas „Sidabriniu lokiu“.