GROŽIS

Vaizdai

Svarbiausia pažinoti save.

Netapti menkysta.

 

 

Nuo gero gyvenimo įmitęs ir gerokai praplikęs Fransua Pietų Afrikoje gyvena iš pirmo žvilgsnio ramų ir gan įprastą gyvenimą. Jis vedęs, dvi dukros jau užaugo, o verslas užtikrina sotų rytojų. Dukters vestuvėse Fransua ilgu žvilgsniu lydi žavingą jaunuolį Kristianą. Tą akimirką jį užvaldo nepažabojamas geismas. Fransua nuo Kristiano negali atitraukti akių, o vėliau lyg apsėstas nebeįstengia galvoti apie nieką kitą, tik jaunąjį gražuolį. Užglaistytą ir sustyguotą kasdienybę persmelkia nerimas. Regis, dėl vaikino Fransua paaukotų viską – savigarbą, šeimą, patogią būtį. Ar įmanoma kontroliuoti savo gyvenimą, kai nebesuvaldai savęs?
 
„Tai vieno žmogaus savidestrukcijos tyrimas. Paniekos sau. Neapykantos. Mes stebime atskiras jo suskaldyto gyvenimo dalis, žvelgiame į jo paslaptis ir troškimus. Matome jo žiaurumą, baimes, pyktį ir pavydą. Fransua nereikėtų atstumti ar kategorizuoti kaip „negatyvaus veikėjo“. Siekiau patyrinėti jo fragmentuotą ir neramų gyvenimą, ieškojau autentiškumo, realumo, norėjau į jo tragediją pažvelgti nešališkai ir neteisdamas“, – sako režisierius Oliveris Hermanusas
 
 
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo programoje „Ypatingas žvilgsnis“; Roterdamo kino festivalis – programa „Šviesi ateitis“; Ciuricho kino festivalis – geriausio aktoriaus apdovanojimas.

Oliver Hermanus

Keiptaune gimęs Oliveris Hermanusas baigė kino, medijų ir vizualiųjų menų bakalauro studijas. Po studijų dirbo spaudos fotografu Pietų Afrikos nacionalinėje žinių tarnyboje. Vėliau gavęs privataus fondo stipendiją baigė magistro studijas Londono kino mokykloje. Jo baigiamasis darbas „Širlė Adams“ dalyvavo Lokarno tarptautinio kino festivalio konkursinėje programoje. „Grožis“ yra jo antrasis ilgametražis filmas.