IGRUSHKI

Vaizdai

Įėjimas į automobilių stovėjimo aikštelę su minkštu žaislu

griežtai draudžiamas.

 

Baltarusija. Žlobino miestas. 21 metai po Sovietų Sąjungos griūties.
 
Daugelis čia išgyvena tik siūdami ir pardavinėdami pliušinius žaislus. Vieninteliai žaislų pirkėjai – pravažiuojančių traukinių keleiviai. Tačiau priartėti prie traukinio su žaislais prekeiviams yra draudžiama.
O žmonės gamina žaislus, juos parduoda, šnekasi, išgėrinėja, vėl gamina, dainuoja, pykstasi ir… vėl gamina žaislus.
 
„Vienas iš mano filmo veikėjų papasakojo, jog žaislų akis gamina lenkai, vokiečiai ir baltarusiai. Lenkiškas ir vokiškas akis galima priklijuoti taip, kad jos žiūrėtų į abi puses, bet baltarusiškos, kad ir kaip jas klijuotum, visada žiūrės tik į vieną pusę“, – pasakoja režisierė Lina Lužytė.
 

Lina Lužytė

Lina Lužytė gimė Vilniuje 1985 m. 2011 m. baigė Lietuvos muzikos ir teatro akademijos kino režisūros magistrantūros studijas. Lina yra daugelio filmų ir reklamos klipų scenarijų autorė ir režisierė. Šiuo metu ji taip pat dėsto „Skalvijos“ kino centro organizuojamuose edukaciniuose projektuose. Lina yra 2009 m. išleisto trumpametražio filmo „Jau puiku, tik dar šiek tiek...“ scenarijaus autorė ir režisierė. Filmas apkeliavo daugiau kaip 15 tarptautinių festivalių ir buvo apdovanotas ne vienu prizu. Šiuo metu ji kuria debiutinį ilgametražį vaidybinį filmą „Ar tu mane myli“.