JŪS DAR IR ŠLYKŠTUS

Vaizdai

– Tu labai plepi.

– Geriau plepi negu žila.

Steisė neteko abiejų tėvų. Jos dėdė Vilas anksčiau išleidžiamas iš kalėjimo, kad galėtų rūpintis savo dukterėčia. Įsikūrę skurdžiame namelyje ant ratų, jie bando gyventi normalų gyvenimą, bet stačiokiškai vienuolikmetei ir ką tik už grotų sėdėjusiam dėdei ši užduotis nėra tokia paprasta. Dėl narkolepsijos Steisės nepriima į vietinę mokyklą, dėl teistumo Vilas niekaip neranda darbo. Savo skausmą jie slepia po abejingumo kaukėmis, o į niūrią kasdienybę žvelgia ironiškai. Jiedu mokosi gyventi kartu. Nes kartu lengviau nei atskirai.

„Nors filme daug linksmų ir juokingų akimirkų, o pagrindiniai herojai puikiai sutaria, jie neturi nieko daugiau, tik vienas kitą, tad istorija yra persmelkta švelnaus vienišumo ir liūdesio jausmo“, – sako režisierius Markas Noonanas.

Festivaliai: 
Berlyno kino festivalis – dalyvavo programoje „Generation Kplus“; Tarptautinis Edinburgo kino festivalis – publikos simpatijų ir geriausio tarptautinio filmo nominacijos; Europos kino apdovanojimai – jaunimo simpatijų prizo nominacija; „SDGI/DGA Directors Finders Series“ apdovanojimai – „Finders Series“ apdovanojimas; Golvėjaus kino festivalis – geriausio debiutinio filmo apdovanojimas.

Mark Noonan

Markas Noonanas yra vaidybinių ir dokumentinių filmų režisierius bei scenaristas, kilęs iš Airijos. Jis studijavo architektūrą Dublino universiteto koledže. Pirmieji trumpametražiai jo filmai „Klausimai“ (2008) ir „Pakibti ore“ (2010) sulaukė sėkmės Airijos ir arptautiniuose festivaliuose. Jis yra 2011 m. Berlynalės talentų stovyklos absolventas. „Jūs dar ir šlykštus“ yra debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas.