KAI UPĖ BUVO ŽMOGUS

Vaizdai

Čia – gyvūnų namai.

Visų gyvūnų namai – ir buivolo, ir liūto.

 

Vokietis turistas atkeliauja į Afriką ieškoti nuotykių ir daug nesvarstęs įsėda į vietinio senuko kanoją. Jiems iriantis Botsvanos upės vandenimis, jis nė neįtaria, kad ši kelionė gali būti paskutinė. Vaikinas susiduria su laukine Afrikos gamta ir su svetima kultūra. Mieste įgauta patirtis ir gebėjimai šiose žemėse yra niekiniai. Viskas, ką jis gali – tai įžiebti žiebtuvėlį. O šis vis stringa... Akistatoje su nepažįstamu pasauliu jam telieka pasikliauti likimu.
 
„Filmas klausia, ką reiškia būti „toli“ – tai nežinoma vieta ties horizontu, svetimumo jausmas sunkiai suvokiamame pasaulyje. Vienas aktorius, vienas operatorius, vienas režisierius, vienas garso operatorius. Apsiribojimas keturiais žmonėmis leido patirti pasaulį dokumentiškai. Kas vaidina? Kas yra savimi? Kas išgalvota? Kas tikra? Žiūrovas ir pagrindinis aktorius drauge pasiklysta dokumentikos ir fantazijos paribyje, kur susilieja tikri ir pramanyti potyriai“, – sako režisierius Janas Zabeilas.
 
Festivaliai: 

Tarptautinis Roterdamo kino festivalis – dalyvavo programoje „Šviesi ateitis“; Džondžu kino festivalis – žiūrovų apdovanojimas; Linco kino festivalis „Kertant Europą“ – dalyvavo konkursinėje programoje

 

Jan Zabeil

Janas Zabeilas gimė 1981 m. Berlyne. Studijavo kinematografiją Potsdamo kino ir televizijos universitete. Jo trumpametražiai filmai buvo apdovanoti nacionaliniuose ir tarptautiniuose kino festivaliuose. Šiuo metu dirba operatoriumi ir režisieriumi Berlyne. „Kai upė buvo žmogus“ yra jo ilgametražis debiutas.