KARALIŠKAS ROMANAS

Vaizdai

Kas čia nepilno proto?

Karalius... ar tas, kuris tiki, kad Žemė buvo sukurta per šešias dienas?

XVII amžiaus Danija, Karaliaus Kristiano VII-ojo rezidencija. Didingas rūmų fasadas slepia daug paslapčių. Jaunutė karaliaus žmona Karolina Matilda tikėjosi meilės, tačiau gauna šizofrenišką, apolitišką, tik teatru besidomintį ir nuolat į skandalus įsiveliantį vyrą. Griežta rūmų cenzūra iš jos atima net mėgstamas knygas. Vienintelė protą nuskaidrinanti alternatyva – biblioteka, priklausanti najam karaliaus gydytojui Strunzei. Jis sugebėjo į rūmus įsinešti uždraustų Apšvietos idėjas skleidžiančių knygų. Laisvės troškimas ir bendri idealai juos suartina. Aistra užvaldo kūnus, revoliucinės idėjos – protus. Įgijęs besąlygišką karaliaus pasitikėjimą Strunzė kartu su Karolina Matilda pradeda politinį perversmą, kuris Danijos visuomenę pakeis amžiams. Uždrausta meilė bei kova už visuomenės teises ir gerovę, atrodo, įmanoma. Kol neįsisiautėja priešiškos jėgos.
 
Šį filmą Danija pristato „Oskarams“.
 
„Karališkas romanas“ pagrįstas bene dramatiškiausiais įvykiais Danijos ir visos Europos istorijoje. Kai pristatinėjau filmą užsienio investuotojams, žmonės netikėjo, kad istorija tikra ir kad iš tiesų vyko XVII amžiaus pabaigoje. Filme nenorėjome „rodyti“ istorijos, apsiriboti tik oficialiais įvykiais, gražiomis suknelėmis ir šukuosenomis ar maisto serviravimo detalėmis. Norėjome, kad žiūrovas patirtų istoriją jos personažų akimis“, – sako režisierius Nikolajus Arcelis.
 
 
Festivaliai: 

Tarptautinis Berlyno kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, apdovanotas „Sidabriniu lokiu“ geriausio aktoriaus ir geriausio scenarijaus kategorijose.

Nikolaj Arcel

 

Režisierius ir scenaristas Nikolajus Arcelis gimė 1972 m. Danijoje. Baigė Danijos nacionalinę kino akademiją. Jo baigiamasis filmas „Paskutinė Vojčeko simfonija“ pelnė apdovanojimus Miuncheno ir Klermono-Ferano festivaliuose. Pirmieji ilgametražiai filmai „Karališki žaidimai“ ir „Prarastų sielų sala“ buvo apdovanoti Danijos kino apdovanojimais. „Scanorama“ rodė režisieriaus filmus „Karališki žaidimai“ (2005 m.) ir „Tiesa apie vyrus“ (2011 m.).