Kelių eismo taisyklės

Vaizdai

– Mergaitė vos trūkio negavo.

– Nu tai nereikėjo tiek prisikraut.

Traukinio kupė sėdi trys žmonės. Moteris netrunka pasipiktinti jaunuoliu. Šį nervina greta sėdinti mergina. Ji bando neparodyti savo liūdesio. Visiems trims kažkaip reiks susikalbėti. Juk pokalbyje, kaip ir kelyje, esama kažkokių taisyklių.

„Gyvenime sutinkame žmonių, kurie mums svarbūs, tačiau mūsų keliai išsiskiria – baimė prisiimti atsakomybę, baimė suklysti ir nesugebėjimas apie tai atvirai kalbėtis lemia išsiskyrimą. Filme nagrinėju, kodėl taip lengvai nutrūksta ryšys tarp žmonių, ir ieškau būdų jį susigrąžinti“, – sako režisierė Marija Stonytė.

Marija Stonytė

Marija Stonytė gimė 1991 m., užaugo Vilniuje, baigė Vilniaus jėzuitų gimnaziją. Kino aikštelėje atsidūrė prieš aštuonerius metus – jos parašytas trumpametražio filmo scenarijus pateko į vasaros kino stovyklos „Kino atostogos“ programą. Ten ji režisavo savo pirmąjį vaidybinį filmą ir nuo tada nebesiskyrė su kinu – lankė „Skalvijos“ kino akademiją, vėliau įstojo į Lietuvos muzikos ir teatro akademiją, vaizdo režisūros specialybę, kūrė trumpametražius vaidybinius ir dokumentinius filmus. 2010 m. kartu su Marija Kavtaradze sukurtas filmas „Paskutinis žmogus, su kuriuo aš kalbėjau“ apdovanotas „Sidabrine gerve“ už geriausią studento darbą. „Kelių eismo taisyklės“ yra baigiamasis M. Stonytės bakalauro studijų filmas.