KETURIOS SAULĖS

Vaizdai

Žinai, kokia tavo problema?

Tau vienodai.

 

Tai nuoširdi istorija apie paprastus žmones, jų kasdienius vargus ir gyvenimo siekius. Mažame Čekijos miestelyje gyvena Jara su žmona Jana, dukrele Anička ir paaugliu sūnumi Vena iš pirmosios santuokos. Jara stengiasi būti rimtas, darbštus ir atsakingas vyras ir tėvas, tačiau jo pastangos bergždžios. Dėl žolės rūkymo jį atleidžia iš darbo. Su pankų gauja susidėjęs sūnus bėga iš pamokų ir maištauja. Žmonos kantrybė ir meilė senka. Šeimą išlaikyti reikia, tad Jara nutaria pradėti verslą su draugu Karelu – savo ir magiškomis gamtos galiomis įtikėjusiu keistuoliu mistiku. Tačiau ar akmenys gali pakeisti žmones ir jų likimus? Filmo personažai bando surasti savo kelią į žmogiškąją laimę ir gyvenimo prasmę.
 
„Po tragiškos sūnaus mirties ilgai kankinau save mintimis apie dalykus, dėl kurių buvau blogas tėvas, dalykus, kurių dėl savo sūnaus nepadariau. Vis kartodavau mūsų pokalbius. Taip gimė filmo personažas Jara. Jis simbolizuoja mano žmogiškas klaidas, mano tėvišką meilę, meilę šeimai, kuri yra mano gyvenimo pamatas. Po truputį gimė ir kiti personažai – kaip ir Jara, jie žmogiškai netobuli, bet siekia keistis. Dėl to ir myliu juos“, – sako režisierius ir scenarijaus autorius Bohdanas Sláma.
 
Festivaliai: 

„Sandanso“ kino festivalis – dalyvavo „Pasaulio kino“ konkursinėje programoje; Tarptautinis Roterdamo kino festivalis – dalyvavo programoje „Spektras“.

Bohdan Sláma

Bohdanas Sláma baigė Prahos kino akademiją (FAMU). Pirmieji režisieriaus filmai „Laukinės bitės“ (2001 m.) ir „Laikas būti laimingam“ (2005 m.) buvo pristatyti ir apdovanoti tarptautiniuose kino festivaliuose (Roterdamo, Varšuvos, Kotbuso, San Sebastiano ir kt.). Abu filmus Čekija pristatė „Oskarams“. „Keturios saulės“ – ketvirtasis režisieriaus ilgametražis filmas.