KIBIRKŠČIAVIMAS

Vaizdai

Kažkas alergiškas obuoliams.

O aš alergiškas elektrai.

„Kibirkščiavimas“ – tai stilingas, tragikomiškas ir pilnas absurdiškų situacijų filmas apie mažo Švedijos miestelio telekomunikacijų bendrovę, ekscentriškus ir nelaimingus jos darbuotojus, nuolat gendančius kompiuterius, arachnofobijos ir vienatvės kamuojamą valytoją ir karingai nusiteikusią grupelę žmonių, alergiškų... elektrai. Kai vieną įprastą dieną trumpam sutrinka elektros energijos tiekimas, per miestelį nuvilnija keistų įvykių ir nesusipratimų grandinė, kuri amžiams pakeičia kelių jo gyventojų likimus.
 
„Turėjau idėją... greičiau, keletą idėjų ir jaučiau didelį poreikį jas realizuoti. Kai kurios idėjos buvo panašios – apie žmones, kurie vienu ar kitu būdu atsidūrė provėžose. Žmones, kurie kažkur ėjo, bet įstrigo. Galbūt taip jiems buvo patogiau, o gal tiesiog taip susiklostė įvykiai. Taigi pagalvojau: o jei visus šiuos žmones sukviesčiau į vakarėlį, į vieną vietą? Ar tai būtų linksmas pobūvis, ar tragiškas? Su juokingomis skrybėlėmis, o gal barniais ir giliais pokalbiais? Rezultatas kažkur per vidurį: tragiška komedija apie troškimą jaustis reikalingam“, – sako režisierius Patrikas Eklundas.
 
 
 
Festivaliai: 

Tarptautinis Geteborgo kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje.

Patrik Eklund

Patrikas Eklundas gimė 1978 m. Švedijoje. Studijavo Stokholmo menų mokykloje „Kulturama“. Jo trumpametražiai filmai buvo apdovanoti Kanų, „Sandanso“ ir kituose tarptautiniuose kino festivaliuose, o trumpametražis „Nereikia abrakadabros“ nominuotas „Oskarams“. „Kibirkščiavimas“ yra režisieriaus ilgametražis debiutas.