LOBIS

Vaizdai

Tavo klaida buvo sumaišyt darbą su pramogom.

Darbas ir meilė nedera. Tada abu nueina šiknon.

Kai prispaudžia bėdos, pagalbos ranką visad ištiesia kaimynas – net jei lig šiol draugystė apsiribojo galvos linktelėjimu laiptinėje. Tai puikiai žino Negeoscu, kaip pats likimas pasibeldęs į Kosti duris. Vėlyvą vakarą Kosti tenka išsiropšti iš lovos ir pertraukti sūnui skaitomą istoriją apie Robiną Hudą, bet tai nė motais, nes kaimynas siūlo jam pačiam tapti herojumi – pasidalyti lobį, užkastą jo senelio sode. Iki didžiosios pergalės trūksta visai nedaug – tik šiek tiek pinigų metalo detektoriui išsinuomoti. Tokiai avantiūrai Kosti neturi nei lėšų, nei laiko, bet argi dėl to spjausi į tokią galimybę?!

„Iš pradžių norėjau kurti dokumentinį filmą – draugas man papasakojo legendą, pasak kurios žmonės jo prosenelių kaime prieš įsiveržiant komunistams paslėpė savo turtus giliai po žeme. Kartu su filmavimo komanda ir specialistu su metalo detektoriumi išvykome ieškoti lobio. Jo neradome, tad sugalvojau apie tai sukurti vaidybinį filmą“, – pasakoja režisierius Corneliu Porumboiu.

Festivaliai: 
Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje „Ypatingas žvilgsnis“, pelnė geriausio talento apdovanojimą; Tarptautinis Transilvanijos kino festivalis – geriausias rumuniškas filmas; Sarajevo kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; pristatytas Europos kino apdovanojimams.

Corneliu Porumboiu

Corneliu Porumboiu gimė 1975 m. Rumunijoje. Studijavo Nacionaliniame teatro ir kino universitete Bukarešte. Tarptautinio pripažinimo sulaukė 2006 m., kai Kanų kino festivalyje jo debiutinis filmas „12:08 į rytus nuo Bukarešto“ buvo apdovanotas „Auksinės kameros“ prizu. Antrasis režisieriaus filmas – komedija „Policija, būdvardis“ (2009) – Kanų festivalio programoje „Ypatingas žvilgsnis“ pelnė žiuri prizą. 2013 m. režisieriaus filmą „Metabolizmas, arba temstant Bukarešte“, pristatytą Lokarno kino festivalyje, rodė „Scanorama“.