Mauzoliejus

Vaizdai

Kodėl musė tupi ant draugo Lenino nosies sarkofage?

Istorija pasakoja apie vieną patologo Aleksėjaus Abrikosovo ir jo mokinio Sašos Gavrolovo gyvenimo naktį, kai jie sugeba nugalėti mirtį užbalzamuodami Vladimiro Iljičiaus-Lenino kūną. Šis žygdarbis Abrikosovą paverčia socialistinio darbo didvyriu ir jam leidžiama įsikurti Kudrinskos gatvės daugiaaukščiame name kartu su kitais socialistais. Vieną naktį Abrikosovas sulaukia mokinio Sašos skambučio - prieš pat Gegužės 1-osios šventę iškyla problema su Lenino palaikais. Pasirodo, jo sarkofage yra musė.

„Manau, kad „Mauzoliejus“ – tai juodoji komedija apie sovietinę stalinistinę visuomenę 1930-aisiais. Todėl vietomis filmas gali pasirodyti pernelyg anekdotiškas ar teatriškas. Ši istorija lyg „Stalino pjesė“, nes, mano akimis, tuo metu visi buvo paversti teatro lėlėmis didžiajame Stalino scenarijuje, o ypač 1930-aisiais per Stalino pučą. Jis nebuvo tik diktatorius, labiau – Sovietų Sąjungos režisierius, o jo kultas tuo metu buvo pasiekęs pačią viršūnę. Tai buvo pradžia, kai jis žinojo ir girdėjo viską. Bent jau tokia atmosfera vyravo visuomenėje. Stalinas turėjo žinoti, kas vyko mauzoliejuje tą naktį, ir todėl turėjo visus atitinkamai „apdovanoti," sako režisierius Lauri Randla.

Lauri Randla

Lauri Randla gimė 1981 m., Tartu, Estijoje. 2015-aisiais baigė vaizdo režisūros magistro studijas.
2011 m. trumpo metro filmas „The Zone“ laimėjo „Silver Tadpole“ „Camerimage“ festivalyje Lenkijoje ir pagrindinį prizą „Reikareunos“ festivalyje Suomijoje.
Naujausias jo filmas „Mauzoliejus“ apdovanotas specialiuoju prizu „Best Shorts US“, publikos prizu – „ShortCuts“ Bukarešte ir yra nominuotas „Next Nordic Generation Award Haugesund“.

Šis filmas yra programos dalis: