MEFISTAS

Niekam aš neprisiekiau.

Tik judinau lūpas.

 

Ambicingas Vokietijos provincijos aktorius Hendrikas svajoja išgarsėti. Jis aktyviai veikia „kairiesiems“ prijaučiančių menininkų susibūrimuose, bet visko be skrupulų atsisako pasitaikius galimybei išvykti į Berlyną. Kai į valdžią ateina naciai ir intelektualai bėga į užsienį, Hendrikas, visų nuostabai, lieka. Čia jis suvaidina nepamirštamąjį Mefistofelį, o patekęs į aukšto nacių pareigūno malonę kopia karjeros laiptais. Mainais už taip trokštamą šlovę jis turi priimti sprendimus, prieštaraujančius jo principams. Ir gal net parduoti savo sielą...
 
Filmas sukurtas pagal Klauso Manno to paties pavadinimo romaną, kurio personažų prototipai buvo vokiečių aktorius Gustafas Gründgensas ir vienas iš nacių partijos lyderių Hermannas Göringas.
 
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – geriausias scenarijus, FIPRESCI prizas, dalyvavo konkursinėje programoje; „Oskarų“ apdovanojimai – geriausias užsienio filmas; BAFTA (Didžioji Britanija) – nominacija geriausio aktoriaus kategorijoje; Apdovanojimai „Bambi“ (Vokietija) – geriausias aktorius; Londono kritikų gildijos kino apdovanojimai – geriausias metų užsienio filmas.

 

István Szabó

Istvánas Szabó gimė 1938 m. Budapešte, žydų šeimoje. Mokslus baigė prestižinėje Vengrijos kino ir teatro akademijoje. 1979 m. juosta „Pasitikėjimas“ laimėjo „Sidabrinį lokį“ už geriausią režisūrą ir specialųjį žiuri prizą Berlyno kino festivalyje bei pelnė Szabo tarptautinį pripažinimą. Garsiausioji režisieriaus trilogija – „Mefistas“, „Pulkininkas Redlis“, „Hanusenas“: „Pulkininkas Redlis“ laimėjo BAFTA apdovanojimą už geriausią užsienio filmą bei, kaip ir 1988-aisiais pasirodęs „Hanusenas“, buvo nominuotas „Oskarui“ toje pačioje kategorijoje. Szabó yra kviestinis profesorius kino mokyklose Londone, Berlyne ir Vienoje, kur dėsto kino istoriją.