MEILĖ

- Nežinau, ką pasakyti. Ar tu tikrai neprisimeni, kas ką tik nutiko?

- Kas nutiko?

 

Žoržas ir Ana – į devintąją dešimtį įkopusi intelektualų pora. Į pensiją išėję muzikos mokytojai gyvena prabangiame bute Paryžiuje, apsupti knygų apie dievinamą kompozitorių – Franzą Schubertą. Vieną rytą prie pusryčių stalo Aną ištinka priepuolis. Tą akimirką prasideda skausmingas poros meilės išbandymas.
 
Šį filmą Austrija pristato „Oskarams“
 
„Kūriau šį filmą ne todėl, kad norėjau nagrinėti svarbią temą, nors tema, žinoma, tikrai svarbi. Filmus kuriu todėl, kad mane paveikia kokia nors situacija, noriu ją apmąstyti. Aš visada stengiuosi žiūrėti tiesiai mane kamuojančiai problemai į akis“, – sako šiemet 70 metų sulaukęs režisierius Michaelis Haneke.
 
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – apdovanotas „Auksine palmės šakele“; Karlovi Varų tarptautinis kino festivalis – pristatytas „Horizontų“ programoje.

Michael Haneke

Michaelis Haneke gimė 1942 m. Miunchene. Studijavo filosofiją, psichologiją ir teatro mokslus Vienoje. Dirbo Vokietijos televizijoje. Sukūrė trilogiją „Septintasis kontinentas“, „Benio video“, „71 fragmentas iš atsitiktinumo chronologijos“, kurioje nagrinėjo susvetimėjimo ir baimės temas. Išgarsėjo filmais „Smagūs žaidimėliai“, „Pianistė“, „Paslėpta“. 2009 m. jo filmas „Baltas kaspinas“ buvo apdovanotas „Auksine palmės šakele“. 2012 m. už filmą „Meilė“ režisierius jau antrą kartą pelnė šį prestižinį kino apdovanojimą.