MEILĖS KANKINIAI

Vaizdai

Aš noriu eiti su tavim. Tik mudu du.

Tik aš ir tu, tik mes abu.

Jauno klerko vaizduotė pilna neišsipildžiusių geismų. Prieš tarnaitę ilgesingomis akimis klumpa didikai ir kariškiai. Tylenis našlaitis per klaidą atsiduria šventės siautulyje. Trys vizijos, trys tariamos tikrovės atspindžiai, virstantys poetiška sapno atmerktomis akimis metafora. Ir muzika, jungianti vaizdus bei menanti nebylias kino ištakas.
Festivaliai: 
Tarptautinis Lokarno kino festivalis – specialusis paminėjimas; Tarptautinis Čikagos kino festivalis – „Auksinio Hugo“ nominacija.

Jan Němec

Janas Němecas gimė 1936 m. Prahoje. Baigęs Prahos kino akademiją FAMU, jis iš karto įsiliejo į Naująją čekų bangą ir tapo jos enfant terrible. 1965-aisiais pristatė debiutinį ilgametražį filmą „Nakties deimantai“, pasakojantį apie Holokausto žiaurumus. Vakarų pasaulyje žinomiausiu režisieriaus kūriniu tapo „Ataskaita apie vakarėlį ir jo svečius“ (1966) – vienas iš politiškai kontroversiškiausių septintojo dešimtmečio filmų. Vėliau pristatė kūrinį „Meilės kankiniai“ (1966), dokumentinius filmus „Oratorija Prahai“ (1968) ir „Vėlyvi pašnekesiai su motina“ (2001).