MĖLYNA

Tu nesusikursi jokių stabų, net žinodamas, kad pagrindinė tavo užduotis – užpildyti tuščią lapą. Iš visos širdies melsk išsilaisvinimo iš vaizdo.

Gyventi tapytojui ir režisieriui Derekui liko vos keli mėnesiai. Sunki liga greit pasiglemš jo kūną. Ligoninės vienatvė ir į nugarą alsuojanti mirtis verčia vėl kurti. Visą gyvenimą Derekas dirbo su spalvomis ir vaizdais, o dabar vaizdai blunka, regėjimas po truputį silpsta. Jam liko tik mėlyna drobė. Ant jos Jarmanas tapo prisiminimais, poezija, žmonių balsais, muzika, mintimis ir idėjomis. Šis filmas – paskutinė jo valia. Praeitis, dabartis ir ateitis paskęsta mėlynoje.

„Aš negyvenu su AIDS, aš su ja mirštu“, – sakė režisierius Derekas Jarmanas.

Festivaliai: 

Tarptautinis Edinburgo kino festivalis – geriausio naujo britų filmo apdovanojimas; Stokholmo kino festivalis – garbingas paminėjimas, „Bronzinio arklio“ nominacija.

Derek Jarman

Derekas Jarmanas gimė 1942 m. Anglijoje. Režisierius savo filmuose atvirai kalbėjo apie seksualinių mažumų teises, nepabijojo visuomenei atskleisti turintis ŽIV ir kovojo dėl žmonių, sergančių AIDS, teisių. Savo kūrybinį kelią pradėjo kaip dailininkas. 1976 m. jis pristatė debiutinį ilgametražį filmą „Sebastijonas“. 1978 m. sukurtame filme „Jubiliejus“ į pankų pasaulį iš praeities žvelgia karalienė Elžbieta I. Išskirtinės, ryškios asmenybės tapo jo filmų „Karavadžas“ (1986), „Edvardas II“ (1991) ir „Vitgenšteinas“ (1993) herojais. 1989 m. pasirodė kūrinys „Karo requiem“, kurį įkvėpė režisieriaus tėvo pasakojimai apie karą. Paskutinis Jarmano filmas „Mėlyna“ (1993) tapo savotišku kūrėjo testamentu. 1994 m. jis mirė nuo AIDS sukeltų komplikacijų.