NEIŠTIKIMI

Vaizdai

Kodėl mes žaidžiame?

Kad pasilinksmintume prieš mirtį.

 

Mariana ir Markas laimingi kartu. Ji aktorė, jis – garsus dirigentas. Jiedu augina devynmetę dukrą, kuri nuo mažų dienų skleidžia vis daugiau talentų ir vaikiškos išminties. Idiliškuose šeimos namuose dažnai svečiuojasi geriausias draugas – teatro ir kino režisierius Davidas. Priešingai nei Markas, jis nuolatos prislėgtas, neišsikapsto iš skolų ir laiko save nevykusiu žmogumi bei kūrėju. Nepaisant to, trijulė mėgaujasi vienas kito draugija, o mažoji dievina Davido istorijas prieš miegą. Vieną vakarą, kai Markas koncertuoja užsienyje, Davidas lieka nakvoti. Jiedu su Mariana miega jos lovoje. Tik susikimba rankomis, kaip brolis ir sesuo. Atrodo, nieko neįvyko, bet kažkas pasikeičia, ima augti ir nušluoja viską lyg į krantą dūžtanti banga. Po daugelio metų sąžinės virpesiai juos vėl suves Forio saloje.

„Ingmaras nenorėjo filmo režisuoti pats. Parodė man scenarijų – jis buvo nuostabus ir drauge toks asmeniškas! Pasakiau – filmą turi kurti pats. Bet jis neišdrįso. Nors tai geriausias jo kada nors parašytas tekstas, tarsi skaitytum Shakespeare‘ą“, – sako režisierė Liv Ullmann.

Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje; Europos kino apdovanojimai – nominacija geriausio filmo ir geriausios aktorės kategorijose; Švedijos kino apdovanojimai „Guldbagge“ – geriausia aktorė

Liv Ulmann

Liv Ullmann gimė 1938 m. Būdama šešiolikos metė mokyklą ir išvyko į Londoną studijuoti vaidybos. Karjerą pradėjo Norvegijos teatruose bei norvegų režisierių filmuose. 1964 m. ji sutiko režisierių Ingmarą Bergmaną – tapo jo mūza ir žmona. Judviejų kūrybinis bendradarbiavimas padovanojo tokius tarptautinį pripažinimą susilaukusius filmus kaip „Gėda“, „Vilko valanda“, „Šnabždesiai ir riksmai“, „Scenos iš vedybinio gyvenimo“, „Rudens sonata“ . Liv Ullmann yra UNICEF geros valios ambasadorė. Garsi aktorė pradėjo karjerą kaip scenarijų autorė bei režisierė. 1992 m. ekranuose pasirodė jos debiutinis filmas „Sofija“. 1996 m. ir 2000 m. ji režisavo filmus „Intymūs pokalbiai“ ir „Neištikimi“ pagal I. Bergmano scenarijus.