ORHEIMŲ KOMPANIJA

Vaizdai

Kodėl tu turi lyginti marškinius?

Būk feministė, mama.

Vidury nakties Jarlę pažadina motinos skambutis – mirė tėvas. Vaikinas liūdi, tačiau kartu jaučia ir savotišką palengvėjimą. Grįžta paauglystės Stavangeryje prisiminimai: nenuspėjamas girtuokliaujančio tėvo elgesys, pirmoji meilė, bandymai paguodą rasti muzikoje ir kuriant idealistinius pasaulio keitimo planus. „Orheimų kompanija“ – tai jaudinanti istorija apie jauno žmogaus tapatybės paieškas.
 
„Filme glaudžiai susipina du pasakojimai – Jarlės vaikystės portretas, jo bandymas įsitvirtinti pasaulyje, susirasti draugų, įsimylėti, būti politiškai aktyviam, ir šeimos drama, kai tenka maištauti ir priimti sunkius sprendimus. Tai formuoja filmo emocinę dinamiką – nuo žaismingo ir energingo tono iki sunkaus ir slegiamo“, – sako režisierius Arildas Andresenas.
 
 
Festivaliai: 

Norvegijos nacionaliniai kino apdovanojimai „Amanda“ – geriausias aktorius, geriausia antraplanė aktorė, nominuotas geriausio filmo, geriausios režisūros, geriausio scenarijaus kategorijose; Geteborgo tarptautinis kino festivalis – geriausias Šiaurės šalių filmas.

Arild Andresen

Arildas Andresenas gimė 1967 m. Nuo 1999 m. yra režisavęs daugiau kaip šimtą reklamų. Už darbą reklamos srityje įvertintas daugybe nacionalinių ir tarptautinių apdovanojimų. Arildas taip pat dirbo kino gamybos srityje ir sukūrė keletą trumpametražių filmų. 2010 m. debiutavo ilgametražiu filmu „Liverpulio vartininkas“. „Orheimų kompanija“ yra režisieriaus antrasis ilgametražis filmas.