OUTING

Vaizdai

Gyvenu nuolatinėje baimėje,

tarsi būčiau tiksinti bomba.

 

Jaunas archeologijos studentas Svenas sėdi prieš kamerą. Prasideda jo išpažintis. Būdamas šešiolikos jis pirmą kartą pajuto seksualinį potraukį vaikams. Nuo tada tęsiasi kasdienė vaikino kova su geismu ir mintimis, draudžiant sau bet kokį seksualinį kontaktą su nepilnamečiais. Šis kelerius metus kurtas filmas yra drastiškas Sveno liudijimas apie izoliaciją, depresiją ir savitvardą. Drauge tai viešas pažadas neperžengti nusibrėžtos etinės ribos. Tačiau ar rizika dingsta, jei apie ją žino visuomenė? Filmas trikdo atvirumu ir stebina drąsa kalbėti apie tai, kas per dažnai nutylima.
 
„Abejojome, ar reikia šiuos kadrus rodyti viešai – ilgai kalbėjomės tarpusavyje, taip pat ir su Svenu. Kebliausia tai, kad mes nenorime net pagalvoti apie jo fantazijų turinį. Todėl taip sunku šia tema kalbėti. Ir tikriausiai todėl iškart stigmatizuojame tokius žmones kaip Svenas. Tačiau reikia stengtis nešališkai nagrinėti šią temą, nes tik taip gali vykti tarpasmeninis ir socialinis pašnekesys“, – sako filmo režisieriai Sebastianas Meise ir Thomas Reideris.
 
Festivaliai: 

Pristatytas Tarptautiniame Linco kino festivalyje „Crossing Europe“.

Sebastian Meise, Thomas Reider

Sebastianas Meise gimė 1976 m. Studijavo tapybą ir filosofiją, vėliau - kino režisūrą Vienos kino akademijoje. Sukūrė keletą trumpametražių filmų, vėliau kartu su Thomu Reideriu sukūrė ilgametražį filmą „Ramus gyvenimas“ ir dokumentinį „Prisipažinimas“. Abu filmai buvo rodomi 2012 metų „Scanoramoje“.

Thomas Reideris gimė 1980 m. Vienos kino akademijoje studijavo scenarijaus rašymą ir dramaturgiją. Dirba scenaristu Vienoje.