RAKTAS NAMAS VEIDRODIS

Vaizdai

– Taip norėčiau tave pabučiuoti.

– Aš irgi norėčiau tave pabučiuoti. Bet visi vėpso į mus... Žinai ką? Tegul vėpso.

Aštuntą dešimtį peržengusi Lilė jaučiasi sveika ir guvi. Atrodytų, vienintelė jos persikėlimo į slaugos namus priežastis – besąlygiškas rūpestis sunkiai sergančiu vyru Maksu. Liga įkalino jį savame kūne, o aistringą Lilės prigimtį uždarė tarp keturių sienų. Tačiau viskas pasikeičia, kai į slaugos namus persikelia buvęs pilotas Erikas – gyvybingas, galantiškas ir žavus vyriškis. Lilė prisipažįsta su Eriku atradusi tokį artumą, kokio niekad nepatyrė su savo vyru. Naujiems jausmams netrūksta iššūkių, tačiau Lilė to, rodos, nė nepastebi…

„Suvokimas, koks trapus ir trumpas iš tiesų yra gyvenimas, man atrodo labai jaudinantis. Mes taip norime ilgai išlikti, gyventi šia diena, bet turime pripažinti faktą, kad vienintelis dalykas, kurį galime perduoti kitam, yra meilė. Šis filmas yra istorija apie meilę, kuri balansuoja tarp gyvybės ir mirties, neigimo ir prieraišumo“, – teigia režisierius Michaelis Noeris.

Festivaliai: 

Tarptautinis Geteborgo kino festivalis – geriausio Šiaurės šalių filmo nominacija; Tarptautinis Roterdamo kino festivalis – KNF apdovanojimas, „Didžiojo ekrano“ nominacija; Tarptautinis Sietlo kino festivalis – „Golden Space Needle“ apdovanojimo geriausiai aktorei nominacija.

Michael Noer

Režisierius Michaelis Noeris gimė 1978 m. Danijoje. Baigė Nacionalinę Danijos kino mokyklą. 2006-aisiais kartu su Tobiasu Lindholmu pristatė trumpametražį filmą „Havajai“, o 2010 m. – ilgametražę debiutinę juostą „R“, kuri laimėjo ne vieną apdovanojimą kino festivaliuose. Šį filmą rodė ir „Scanorama“. M. Noeris taip pat sukūrė keletą dokumentinių filmų. 2013-aisiais pristatyta drama „Rajonas“ dalyvavo daugybėje festivalių visame pasaulyje, tarp jų ir „Scanoramoje“.