SCENOS IŠ VEDYBINIO GYVENIMO

Vaizdai

Finalas paprastai nėra skirtas publikai.

Interviu. Jie šypsosi. Jie laimingi. Susituokę jau dešimt metų. Draugai Marianą ir Johaną vadina tobulų vyro ir moters santykių pavyzdžiu. Jie tokie ir yra. Žurnalo nuotraukoje, straipsnio apie laimingą santuoką eilutėse ir draugų akyse. Tačiau žurnalistė ir fotografai išeina, Mariana ir Johanas lieka vieni. Su savo neviltimi ir tuštuma. Mariana ištvertų. Ji pratusi gyventi dėl kitų, dėl vyro padarytų viską. Netgi įtikintų save, kad ji laiminga. O gal ji tokia ir yra? Bet Johanas daugiau taip nebegali. Gyvenimas nieko vertas, jei trūksta oro. Jei negali giliai įkvėpt. Tačiau santykiai skyrybomis nesibaigia. Jie tęsiasi... Šis pasakojimas – mikroskopinė dviejų žmonių ryšio su savim ir vienas su kitu analizė.
 
„Dažnai taip ir nepavyksta iki galo suprasti savo partnerio ar panaudoti jo išgyvenimų kūrybiškai. Bet Bergmanui tai pavyko su manimi. Jis pavogė dalį mano gyvenimo ir panaudojo jį „Scenoms iš vedybinio gyvenimo“, – sako aktorė Liv Ullmann.
 
Festivaliai: 
 
 
BAFTA (Didžioji Britanija) – nominuotas geriausios aktorės kategorijoje; „Auksinių gaublių“ apdovanojimai – geriausias užsienio filmas, nominuotas geriausios aktorės kategorijoje; JAV nacionalinės kino kritikų asociacijos apdovanojimai – geriausias filmas, geriausias scenarijus, geriausias aktorės vaidmuo, geriausias antraplanis aktorės vaidmuo.

Ingmar Bergman

Ingmaras Bergmanas (1918–2007) gimė Upsaloje, Švedijoje. Studijavo Stokholmo universitete, o profesionalią karjerą pradėjo kaip teatro režisierius Helsingborgo teatre. Per šešis kūrybos dešimtmečius sukūrė daugiau kaip penkiasdešimt filmų. Didžiulis Ingmaro Bergmano indėlis į kino meną pripažintas seniai. Šis autorinio kino meistras į filmus perkėlė temas, laikytas filosofijos ar religijos sfera, bei skvarbiai pažvelgė į šeimos ir vyro–moters santykius.