SECOND CLASS

Ką man pasakot? Kaip aš čia dirbu?

Pusė Lietuvos tą patį šūdą kabina.

 

Filmuojame jaunus lietuvius vyrus, dirbančius Švedijoje. Jie nenori filmuotis ir tapti dar vieno gailestį keliančio televizijos reportažo objektais. Darbininkai filmuoja mus: ištuštiname degtinės butelį, šokame jų verandoje – galbūt leis juos filmuoti rytoj. Šis filmas yra nūdienos dokumentas apie socialinę klasę ir pagarbą, darbo ir žmogaus vertę 2012-aisiais metais. Ieškant medžiagos, tiksliausiai atskleidžiančios darbininkų patirtis, ir mums pačioms reprezentuojant save filme, ima formuotis politiniai, socialiniai, egzistenciniai ir asmeniniai klausimai. Be politinio korektiškumo, tačiau su meile.
 
„Antra klasė“ yra pirmasis mūsų ilgametražis filmas. Jį kuriant mums buvo svarbus kertinis klausimas: ką reiškia vaizduoti kitą žmogų? Kokia mūsų pačių atsakomybė kuriant kito reprezentaciją? Ir kas esame „mes“? Po stiprių reakcijų Švedijoje nekantriai laukiu susitikimo su Lietuvos publika“, – sako režisierė Marta Dauliūtė.
 

Marta Dauliūtė

Marta Dauliūtė gimė 1984 m. Šiauliuose. 2008 m. Geteborgo kino akademijoje, Švedijoje, įgijo kino režisūros bakalaurą. Dirba kino režisiere ir prodiusere, glaudžiai bendradarbiauja su režisiere ir prodiusere Elisabeth Marjanović Cronvall. Nuo 2012 m. yra Švedijos nepriklausomų kino kūrėjų asociacijos valdybos pirmininkė.