SHE MALE SNAILS

Vaizdai

Nežinau, kas esu.

Ir tai gerai.

 

Vonios kambarys. Garuojantis vanduo ir du nuogi kūnai, sukibę it sraigės. Tai filmo režisierius Ester Martinas Bergsmarkas ir filmo herojus, rašytojas Eli Levénas. Jie transseksualai, vienas kitą atradę kaip atsvarą šiame sunkiai ištveriamame pasaulyje. Pasaulyje, kuriame tai, kaip žmogų nori matyti kiti, nebūtinai sutampa su tuo, kas jis yra iš tikrųjų. „Aš nesu nei vyras, nei moteris. Ir man tai patinka“, – sako Eli. Tačiau žmogus nesukurtas pajausti kito pragaro. Žmogus sutvertas niekinti kitokį nei jis pats. Žiaurios praeities epizodai poetiškai atspindi trapių asmenybių kelią savęs ir išsilaisvinimo iš kultūrinių normų link. Tai filmas, savo forma peržengęs dokumentinio kino konvencijas. Kaip ir jo personažai – peržengę savo prigimtį ir atsidūrę būsenoje tarp. Tarp vyro ir moters. Atradę trečiąją lytį.
 
„Norėjau sukurti sapnais ir vizijomis paremtą filmą. Apie dalykus, kurie palaiko tavyje gyvenimą. Eli ir aš daug svajojame, kuriame savo fantazijų pasaulius. Pasaulius, padedančius ištverti tikrovę. Noriu parodyti svajų pasaulį, kuriame gyventi tenka, jei nesi normalus. Tai bus graži, tačiau skausminga kelionė“, – sako režisierius Ester Martinas Bergsmarkas.
 
Festivaliai: 

Geteborgo kino festivalis – dalyvavo konkursinėje programoje, specialusis žiuri paminėjimas, žiūrovų apdovanojimas, apdovanojimas „Kodak Šiaurės vizija“; Karlovi Varų kino festivalis – dalyvavo programoje „Kitoks žvilgsnis“.

Ester Martin Bergsmark

Ester Martinas Bergsmarkas baigė Švedijos universiteto Menų ir dizaino koledžą. Ketverius metus artimai bendradarbiavo su Marku Hammarbergu, drauge kūrė charakteringą inovatyvų stilių. Jų projektai eksperimentiniai, peržengia dokumentinio kino ribas. Vėliau režisierius pradėjo kurti vienas. Šiuo metu jis ilsisi nuo studijų ir kuria naujų filmų projektus.