Svetimas rojuje

Vaizdai

Gyvenimas nesąžiningas. Aš gimiau čia, jūs gimėt ten. Nesąžininga, bet toks gyvenimas.

Naujai atvykusių pabėgėlių pilnoje klasėje mokytojas, pasitelkdamas matematiką, aiškina, kad jie čia nelaukiami – per brangu išlaikyti. Kai kurie atvykėliai mėgina įrodyti, kad susiras darbą, bet jis negailestingas: pusė jų niekada nedirbs. Vyras priima tris pabėgėlių grupes ir su kiekviena atstovauja vis kitokiai nuomonei. Šitaip balansuodamas tarp dokumentikos ir fikcijos, „Svetimas rojuje“ tapo tikrovišką pabėgėlių krizės portretą.

Festivaliai: 

Amsterdamo tarptautinis dokumentinių filmų festivalis – specialusis žiuri apdovanojimas už geriausią olandišką dokumentinį filmą; dokumentinių filmų festivalis „True/False“ – pagrindinis konkursas; Linco kino festivalis „Crossing Europe“ – dokumentinių filmų konkursas

Guido Hendrikx

Guido Hendrikxas – Amsterdame gyvenantis režisierius ir scenaristas. Jis Utrechto universitete baigė laisvųjų menų ir mokslo studijas, Nyderlandų kino akademijoje – dokumentikos režisūrą. Studijų metais ir sukūrė trumpametražius filmus „Eskortas“ (2013) ir „Tarp mūsų“ (2014), taip pat prisidėjo prie trumpametražio filmo „Fernweh“ (2014, Ena Sendrijarevic) scenarijaus. „Svetimas rojuje“ – jo pilnametražis debiutas.