TAVO GLĖBYJE

Vaizdai

Visi galvoja, kad pasidarei toks bjaurus dėl ligos. Bet tu esi kiaulė iš prigimties.

Ligos prie vežimėlio prikaustytas Nilsas nebemato prasmės gyventi. Jo slaugei Marijai prasmės ieškoti taip pat nesiseka, nors jos gyvenime, atrodo, nieko netrūksta. Kai Nilsas nusprendžia vykti į Šveicariją, kad jam būtų atlikta eutanazija, Marija privalo ne tik sukandusi dantis padėti kitam mirti, bet ir spręsti klausimą, ar tai moralu, ar tik patogu. Tarp preciziškai sudėlioto plano ir netikėtų atradimų kelionėje skleidžiasi tai, kas gyvenimą daro gražų, skaudų ir vertą gyventi. Net jei jo pabaiga visai čia pat.

„Šis filmas – tai intymi kelionė, kurioje žmonės išdrįsta mylėti, nors viskas jau prarasta, o gal būtent dėl to, kad jau nebėra ko laimėti. Kelionė, kurioje meilė galėtų viską išgelbėti, bet nebūtinai išgelbės“, – sako režisierius Samanou Acheche Sahlstrømas.

Festivaliai: 

Tarptautinis Geteborgo kino festivalis – geriausias Šiaurės šalių filmas, FIPRESCI apdovanojimas; Briuselio kino festivalis – „Baltojo iriso“ apdovanojimas už geriausią debiutą.

Samanou Acheche Sahlstrøm

Samanou Acheche Sahlstrømas gimė 1982 m. mažame Prancūzijos miestelyje, 2001-aisiais persikėlė gyventi į Daniją. 2011 m., sukūręs trumpametražį filmą „Vystanti meilė“, kuriame vaidino garsūs aktoriai Emmanuelle Béart ir Denisas Lavant’as, baigė Nacionalinę Danijos kino mokyklą. „Tavo glėbyje“ (2015) yra debiutinis ilgametražis režisieriaus filmas, pirmąkart pristatytas Geteborgo kino festivalyje, kur pelnė du apdovanojimus.