Tiltai

Vaizdai

Tu pameni, kai mes vaikystėj žaisdavom ką nors? Ir kai tu vasaros gale išvažiuodavai, ir tiktai po metų grįždavai, mes tęsdavom tą patį žaidimą, nuo tos vietos, kur baigėm prieš metus.

Olivija ir Matas, geriausi draugai nuo vaikystės, vėlų rudenį išplaukia baidare. Jų galvose sukasi kankinančios mintys apie netrukus pasikeisiančius gyvenimus. Abu svajoja apie skirtingą, bet vienodai gražią ateitį. Tačiau prakalbę apie jausmus abu jaunuoliai priversti sugrįžti į realybę. Tai istorija apie bandymą rasti tiltą tarp žmonių ir mokymąsi gyventi čia ir dabar, nes niekada nežinai, kas laukia už kito upės vingio.

„Tokia paprasta tiesa „Gyvenk šia akimirka“ taip dažnai pamirštama įsisukus į kasdienio planavimo rutiną ir bandymą išvengti klaidų. Klaidų vis tiek bus ir vis tiek bus pabaiga. Susidūrusi su dvejonėmis asmeniniame gyvenime vis pagalvodavau apie šį filmą ir išmokau užduoti sau klausimą: jeigu žinočiau, kad blogiausia yra neišvengiama, ką tada rinkčiausi? Net keista, kokie aiškūs staiga pasidaro atsakymai ir kokia brangi tampa kiekviena akimirka. Nesvarbu, kokį sprendimą priimsi, svarbu nešvaistyti gyvenimo svarstant“, – sako režisierė Austėja Urbaitė.

Austėja Urbaitė

Austėja Urbaitė gimė 1991 m. Vilniuje. 2014m. Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje baigė vaizdo režisūros studijas. Režisierė sukūrė keturis trumpametražius filmus, o 2013-ųjų „Etiudas“ buvo pristatytas „Naujojo Baltijos kino“ konkursinėje programoje.