TYLA

Vaizdai

Dievo akyse mes visi lygūs.

Bet čia vadovauju aš. Amen.

 
Antrasis pasaulinis karas. Už dešimties kilometrų nuo Suomijos–Rusijos fronto linijos įrengtas evakuacijos centras, kuriame paskutinei kelionei ruošiami žuvusių suomių karių kūnai. Čia dirbti paskiriami du vaikystės draugai: nuoširdus, naivių herojiškų idealų kupinas tylenis Eino ir nuolat jį išnaudojantis, apsukrus, aplinkinių simpatijas lengvai pelnantis Antis. Gyventi ir dirbti uždaroje bendruomenėje jauniems vyrams nelengva. Mintis jaukia mirties artumas ir baimė, o grumtynės su žmogiškosiomis silpnybėmis tampa ne ką mažesniu išbandymu nei kautynės fronte. Jų likimai sprendžiami niekieno žemėje, jungiančioje šį ir anapusinį pasaulius, kur spengiančią tylą trikdo mirusiųjų šnabždesiai...
 
„Filme karas matomas kaip industrija, mirusieji – jos produktas. Ši logistinė grandinė suteikia istorijai kryptį ir pagrindą. Toks stiprus scenarijus pasitaiko retai. Jis mane sukrėtė, tad nedvejodamas ėmiausi kurti filmą“, – sako režisierius Sakari Kirjavainenas.
 
 
Festivaliai: 

Suomijos kino apdovanojimai „Jussi“ – geriausias aktorius, geriausia muzika, geriausias garso režisierius, geriausias antraplanis aktorius, nominuotas geriausio filmo, geriausio scenarijaus, geriausio dailininko kategorijose.

Sakari Kirjavainen

Sakari Kirjavainenas gimė 1960 m. Režisierius yra apdovanotas keliais prizais už savo filmus ir darbą kine. Už trumpametražį filmą „Banginio taukų lempa“ pelnė Risto Jarvos apdovanojimą. Režisieriaus ilgametražis debiutas „Kas šaukiasi ugnies“ Suomijoje laikomas kultiniu. Sakari Kirjavainenas baigė kino režisūros ir scenarijaus rašymo studijas. Be vaidybinių filmų, kuria televizijos serialus, radijo spektaklius, rašo teatro pjeses, taip pat yra parašęs du romanus.