UNDER SNOW

Vaizdai

Bijūnų sniegas, dar vadinamas sniego žiedų šuoru; maltų ryžių sniegas,

Būgnų sniegas – kruša; putų sniegas, sniego koldūnai.

 

Tenykštis pasaulis skendi paslaptyje ir mistikoje. Religinės apeigos, kasdieniai ritualai ir įpintos legendos intymiai atveria ir leidžia pajusti autentišką Japoniją. Šioje pasakoje apie tolimą kraštą vandens, sniego tirpsmo, vėjo garsai ir Yumiko Tanakos muzika susikloja į kerimą kompoziciją, o gamtos vaizdai hipnotizuoja ir plaukia akyse lyg tobulas sapnas. Režisierė Ulrike Ottinger žiūrovus mitinės lapės ir jos meilužio pėdomis veda atsargiai, kad negurgždėtų sniegas, kad nepabaidytume kalnų dievų ir dvasių ir neišsklaidytume, rodos, ore tuoj regimą pavidalą įgysiančių legendų.
 
„Visas regionas bent pusmečiui padengiamas metru sniego. Jo gyventojams neliko nieko kito, kaip rasti būdų išlikti šiuose sniegynuose. Mane nepaprastai žavi, kad jie sugebėjo susikurti gyvenimą neaukodami tradicijų, švenčių, netgi mažų malonumų“, – sako režisierė Ulrike Ottinger.
 
Festivaliai: 

Ramdam kino festivalis (Belgija) – žiūrovų apdovanojimas; dalyvavo tarptautiniuose Jeruzalės, Dubajaus, Vroclavo „Naujųjų Horizontų“ kino festivaliuose.

Ulrike Ottinger

Ulrike Ottinger gimė 1942 m. Vokietijoje. Studijavo tapybą ir fotografiją Miuncheno menų akademijoje. Sorbonoje baigė etnologijos, religijos ir meno istorijos studijas. 1973 m., grįžusi į Berlyną, pradėjo kurti filmus. Išgarsėjo eksperimentiniu filmu „Ponia X: absoliuti valdovė“. Ulrike Ottinger yra universali menininkė – režisierė, scenaristė, prodiuserė, operatorė, scenografė, kostiumų dailininkė, tapytoja, fotografė. Įkvėpimo semiasi iš feminizmo, siurrealizmo, kičo, Vokietijos andergraundo kultūros, Rytų civilizacijų bei psichologijos.