UŽ KALVŲ

Vaizdai

Dievas tau nepriklauso

Alina iš Vokietijos grįžta į Rumuniją, tikėdamasi susigrąžinti Voičitą – vienintelį žmogų, kurį kada nors mylėjo ir kuris mylėjo ją. Bet Voičita įstojo į vienuolyną, kur rado Dievo meilę. Alina negali suprasti šio sprendimo, ją apima pavydas. Tačiau ar įmanoma su Dievu konkuruoti dėl kito žmogaus meilės?..
 
Šį filmą Rumunija pristato „Oskarams“.
 
„Filmas kalba ne tik apie kaltę, bet ir apie meilę bei pasirinkimą, apie tai, ką žmonės pasiryžę daryti dėl savo įsitikinimų, apie tai, kaip sunku atskirti gėrį nuo blogio, kaip sunku suprasti religiją pažodžiui, apie abejingumą kaip kur kas didesnę nuodėmę nei tolerancijos stoka“, – sako režisierius ir scenarijaus autorius Cristianas Mungiu.
Festivaliai: 

Kanų kino festivalis – geriausios aktorės (Cosminos Stratan in Cristinos Flutur duetas), geriausio scenarijaus apdovanojimai, dalyvavo konkursinėje programoje; Tarptautinis Karlovi Varų kino festivalis – pristatytas „Horizontų“ programoje.

Cristian Mungiu

Cristianas Mungiu gimė 1968 m. Rumunijoje. Studijavo anglų literatūrą ir kino režisūrą. Iki 1994 m. dirbo mokytoju ir žurnalistu. Baigęs kino studijas pradėjo kurti filmus, kurie buvo pristatyti svarbiausiuose pasaulio kino festivaliuose. 2002 m. jo ilgametražis debiutas „Vakarai“ buvo apdovanotas Kanų kino festivalyje. Kitas jo filmas – „4 mėnesiai, 3 savaitės ir 2 dienos“ – apdovanotas „Auksine palmės šakele“. Totalitarinio režimo patirtį toliau nagrinėjo filme „Aukso amžiaus istorijos“.